SACRED STEEL i polskie legendy metalu w Warszawie

Druga edycja Helicon Metal Festival odbędzie się 30 marca w warszawskim klubie VooDoo. Headlinerem tej edycji będzie niemiecki zespół Sacred Steel, który po raz pierwszy (i póki co jedyny) grał w Polsce w 2008 roku. Kapela założona w 1996 roku, z dziewięcioma albumami studyjnymi na koncie, stała się rozpoznawalną marką na scenie epickiego heavy metalu. Charakterystyczny, niezwykły głos wokalisty to znak rozpoznawczy zespołu, podobnie jak niezwykle ostre riffy i świetne melodie.
 
Nie lada wydarzeniem będzie też z pewnością pierwszy od przeszło 25 lat koncert zespołu Destroyers, reaktywowanego pod koniec minionego roku. Starzy fani metalu pamiętają ich z koncertów w Jarocinie czy na Metalmaniach w latach osiemdziesiątych. Zespół świętuje 30. rocznicę wydania płyty “Noc Królowej Żądzy” i na tę okoliczność przygotowuje specjalny set koncertowy. Także inna legenda dawnych Metalmanii – grupa Stos – potwierdziła swój udział w festiwalu. Prawdopodobnie będzie to pożegnanie zespołu ze sceną, więc kto nie miał okazji zobaczyć w akcji charyzmatycznej wokalistki Ireny Bol, ma ostatnią szansę w życiu.
 
Obok weteranów skład Helicon Metal Festival uzupełniają: Monstrum, którego pierwsza płyta “Za Horyzontem Ciszy” obchodzi w tym roku swoje 15. urodziny, Młot Na Czarownice, młoda załoga, w muzyce której pobrzmiewają echa Kata czy też Miecza Wikinga. Stawkę festiwalową zamyka Savager – horda dzikusów z Wrocławia.
 
Bilety w cenie: 60 pln (przedsprzedaż) dostępne są przez sieć GoOut pod linkiem: https://goout.net/pl/bilety/helicon-metal-festival-ii/hkqd/ W dniu koncertu cena wzrośnie do 70 zł. Bilety zakupione online na wejściu wymieniane będą na bilety kolekcjonerskie, a do każdego biletu rozdawane będą gratisowe płyty CD od Skol Records.
 
Więcej informacji na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/2187078101573768/
 
Podsumowanie:
> 30.03.2019
> Warszawa, VooDoo Club, Al. Prymasa Tysiąclecia 48A
> Start: 18:00
> Bilety: 60 pln (przedsprzedaż)* / 70 pln (w dniu koncertu)
* dostępne przez sieć GoOut pod linkiem:
https://goout.net/pl/bilety/helicon-metal-festival-ii/hkqd/
 
Line-up:
-> Sacred Steel [DE] (skull crushing trve metal)
-> Destroyers (oldschool heavy / thrash metal)
-> Stos (oldschool heavy / thrash metal)
-> MonstruM (hard rock / oldschool heavy metal)
-> Młot Na Czarownice ( 80’s heavy metal)
-> Savager (fresh & wild heavy metal)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *