„Na szklanych orbitach” – premiera klipu n o c t i

Swoją premierę miał właśnie najnowszy singiel zespołu n o c t i zatytułowany „Na szklanych orbitach”. Do utworu powstał teledysk. „Jest to kawałek bezkompromisowy, zagrany z serducha” – komentuje zespół.

Nad teledyskiem zespół pracował wspólnie ze scenarzystą i reżyserem  Mateuszem Józefowiczem, autorem scenariuszy filmowych i opowiadań, doświadczonym w produkcji, montażu i realizacji dokumentów. Operatorem kamer był Kajetan Pochylski. Obaj panowie od lat związani są, m.in. z zapleczem produkcyjnym Festiwalu Camerimage.

n o c t i, „Na szklanych orbitach”

„Wybraliśmy ten utwór z pierwszej naszej sesji studyjnej, jako wizytówkę, tak żeby pokazać słuchaczowi, co robimy, jacy jesteśmy i jaką stylistykę muzyczną będziemy uprawiać – komentuje zespół. – Jest to kawałek bezkompromisowy, zagrany z serducha, o czym może świadczyć chociażby jego długość: prawie 5 minut. Podmiot liryczny to przedstawiciel pokolenia Y, milenials który dojrzał, przeszedł swoją drogę rozwoju duchowego i zaczyna dostrzegać prawdziwy obraz otaczającego go świata. Budzi się do świadomego życia i decydowania o sobie, jest w pełni zdolny do podejmowania dojrzałych wyborów. Przestaje być ludzką plasteliną”.

Zespół n o c t i  to udana próba połączenia kilku żywiołów. Młodości i doświadczenia, przedsiębiorczości z artystycznym chaosem, wyobraźni z pragmatyzmem. Muzyka n o c t i to bardzo niebezpieczne rubieże, na których można spotkać zarówno elementy rocka, alternatywy oraz elektroniki połączonych w melodyjne utwory. Obecnie formacja zakończyła rejestrację materiału na debiutancki album, który promuje singlem „Na szklanych orbitach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *