Steven Wilson ogłasza premierę „The Future Bites”

Steven Wilson – „The Future Bites” – album dostępny od 12 czerwca 2020. Singlem promującym dzieło jest utwór „Personal Shopper”.

Okulary przeciwsłoneczne… Wybielacz zębów… Boxset wydanie deluxe… Mydło z pyłu wulkanicznego… Multiwitamiowe suplementy… Słuchawki wygłuszające wszelkie hałasy z zewnątrz… Sneakersy zaprojektowane przez znanego projektanta… Napoje na detoks… Organiczna telewizja LED… Sztuczne rzęsy… Markowa woda… Wątpienie w siebie… Wiara w siebie…

Najnowsze wydawnictwo długogrające Stevena Wilsona, „The Future Bites”, to eksploracja rozwoju ludzkiego mózgu w dobie internetu. To nie tylko szósty, fenomenalny album studyjny artysty, to także portal do świata wymyślnego designu konceptualnego na najwyższym poziomie, skrojonego dla ultranowoczesnego konsumenta.

Podczas gdy wydane w 2017 „To The Bone” konfrontowało takie ważkie światowe tematy jak post-prawda i fake newsy, „The Future Bites” umiejscawia słuchacza w świecie uzależnień XXI wieku. Na tej płycie trwają bardzo publiczne eksperymenty mające na celu zbadanie wpływu technologii na nasze życie. Od niczym nie nadzorowanej terapii na sprzedaż, manipulujących mediów społecznościowych i utraty indywidualności, „The Future Bites” to mniej ponura wizja zbliżającej się dystopii, a wciągający opis tego, co tu i teraz.
 
Muzycznie „The Future Bites” lśni. Wspaniałe elektroniczne dźwięki wypaczone przez ludzką interwencję („King Ghost”), strzelista akustyka, która szybuje prosto w stratosferę („12 Things I Forgot”), nieustępliwe basowe groove’y Motorik („Follower”) i bagienny, gęsty funk („Eminent Sleaze”). To najbardziej konsekwentne dokonanie w dotychczasowym dorobku Stevena Wilsona. Nagrania odbyły się w Londynie, a współproducentami krążka są sam artysta oraz David Kosten (Bat For Lashes, Everything Everything).
 
W świecie cyfrowym „The Future Bites” to otwarte drzwi do świata rządzonego przez konsumpcję, gdzie wszystko da się zmonetyzować i nic nie jest zbyt nietypowe, by nie wystawić tego na sprzedaż. Zainspirowane takimi wyjątkowymi artefaktami XXI-wiecznej cywilizacji jak blok ceramiczny Virgila Abloha czy butelkowane kanadyjskie powietrze Vitality Air, „The Future Bites” to w pełni zaprojektowany świat konsumencki (we współpracy z Baby – http://www.wearebaby.com/ – oraz Crystal Spotlight http://crystalspotlight.com/ ), który jest dostępny i uzależniający dla wszystkich, od niedzielnego fana po hardkorowego kolekcjonera.
 
Pierwszy utwór zapowiadający „The Future Bites” – 10-minutowe, moroderowe tour de force nazwane „Personal Shopper” – jest już dostępne we wszystkich serwisach cyfrowych.

„THE FUTURE BITES” zawiera:
1. UNSELF
2. SELF
3. KING GHOST
4. 12 THINGS I FORGOT
5. EMINENT SLEAZE
6. PERSONAL SHOPPER
7. MAN OF THE PEOPLE
8. FOLLOWER
9. ANYONE BUT ME
 
Poprzedni album Stevena Wilsona „To The Bone” (2017) dotarł do 3. miejsca list sprzedaży w Wielkiej Brytanii, ulegając jedynie Edowi Sheeranowi i Elvisowi Presleyowi. Na łamach „Mojo” można było przeczytać: „To album niemal doskonały… Pełen smaczków, nietuzinkowy, przepełniony dźwiękami skrojonymi z miłością”, a dziennikarze „Q” opisali dokonanie jako „wspaniale wykonaną popową doskonałość”. Artysta w ramach promocji krążka zagrał 145 koncertów w 33 krajach. Występ w Royal Albert Hall z marca 2018 został wydany jako „Home Invasion” na BluRayu.
 
https://prowly-uploads.s3.eu-west-1.amazonaws.com/uploads/landing_page_image/image/249260/bf90c75835a81ea015876a20270870d6.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *