Kobranocka, Sztywny Pal Azji, Chłopcy Z Placu Broni i Róże Europy na wspólnym koncercie !!!

Właśnie ogłoszono, że 17 października tego roku w warszawskiej Progresji odbędzie się koncert polskich formacji rockowych. Na scenie pojawia się Kobranocka, Sztywny Pal Azji, Chłopcy Z Placu Broni Róże Europy

Koncert w Progresji – bilety

  • Przedsprzedaż: 80zł  (do 31 sierpnia)
  • Przedsprzedaż:  90zł (od 1 września)
  • W dniu koncertu: 100zł.

Bilety do nabycia:

BILETY ELEKTRONICZNE:

Bilety z systemu Ticketmaster w sieci sklepów: EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN w całej Polsce.

Bilety z systemu eBilet w sieci sklepów: EMPIK, MEDIA MARKT, SATURN w całej Polsce.

Bilety z sieci EMPIK

Kobranocka

Początki grupy Kobranocka sięgają roku 1984, kiedy spotkali się Kobra (Andrzej Kraiński) i Andrzej Marek Michorzewski.

Pierwszy koncert zespołu odbył się rok później w Riwierze, w czasie festiwalu Poza Kontrolą. Następnie Kobranocka towarzyszyła Die Toten Hosen w czasie trasy po Polsce.

W 1986 zespół zarejestrował 10 nagrań, z których dwa zdobyły dużą popularność na falach Rozgłośni Harcerskiej. W tym samym roku grupa wystąpiła po raz pierwszy w Jarocinie. W roku 1987 ukazała się pierwsza płyta Kobranocki “Sztuka Jest Skarpetką Kulawego”, a dwa lata później kolejna “Kwiaty Na Żywopłocie”, zawierająca słynny cover Stonesów – “Współczucie dla diabła” oraz “Kocham Cię jak Irlandię”. W roku 1990 zespół wydał płytę “Ku Nieboskłonom”, w 1994 – “Niech popłyną łzy”, w 1999 – “Gold” i w 2005 – “Sterowany jest ten świat”. Pojawiły także składanki – “Gold”, “Koncert” i “The Best Of…”. Dyskografię zespołu zamyka “Prawdopodobnie najlepsze”, wydana w 2016.

W 2018 roku Kobranocka weszła do studia, a 12 kwietnia 2019 roku miała miejsce premiera najnowszego albumu Kobranocki – „My i oni”. Podczas trasy prócz evergreenów zespołu (“Ela, czemu się nie wcielasz?”, “List z pola boju”, “Kocham Cię jak Irlandię”, “Hipisówka”) usłyszymy również kilka nowych piosenek, w tym tytułowe „My i oni”.

Skład zespołu Kobranocka 

Zespół tworzą:

  • Andrzej “Kobra” Kraiński – gitary, śpiew
  • Piotr “Vysol” Wysocki – perkusja
  • Jacek “Szybki Kazik” Bryndal – gitara basowa, śpiew, klawisze
  • Jacek Moczadło – gitara

Róże Europy

1 000 000 sprzedanych płyt, tysiące koncertów w całej Polsce, występy w USA, Anglii, Austrii, Włoszech!

Róże Europy oferują muzykę pełną przebojowości, autentyczności, ciekawej warstwy literackiej oraz uniwersalnego wielopokoleniowego przesłania. To jest zawsze lokomotywa szalonej muzyki z rockową energią, która porywa publiczność ze sobą. Tak jest wszędzie gdzie gramy. Lubimy grać, a publiczność lubi bawić się z nami.

Ostatnią płytę zespół wydał 13 grudnia 2013 roku z okazji 30 lecia. Tytuł – Zmartwychwstanie. Same premierowe piosenki

Sztywny Pal Azji

Sztywny Pal Azji to polski zespół rockowy, który największą popularność zyskał w drugiej połowie lat 80. i pierwszej połowie lat 90.

Grupa Sztywny Pal Azji powstała na początku 1986, założony przez gitarzystę, a zarazem głównego twórcę repertuaru Jarosława Kisińskiego oraz Leszka Nowaka, Pawła Nazimka, Janusza Dedę i Andrzeja Turka.

Pierwszy sukces kapela odniosła na Festiwalu w Jarocinie w 1986 roku, gdzie zespół prezentował styl popowo-rockowy o punkowym zabarwieniu. Grupa zakwalifikowała się do “złotej dziesiątki”, a piosenka “Nasze reggae” stała się nieoficjalnym hymnem imprezy. Rok później premierę miała debiutancka płyta zespołu zatytułowana “Europa i Azja”. Największe przeboje pochodzące z tego albumu, “Spotkanie z…” oraz “Wieża radości, wieża samotności” bardzo szybko znalazły się na wysokich miejscach Listy Przebojów Programu Trzeciego. Na płycie gościnnie wystąpił Ryszard Wojciul, który wkrótce potem stał się członkiem zespołu.

W pełnym składzie Sztywny Pal Azji wystąpił m.in. na Festiwalu w Jarocinie w latach 1987, 1988 i 1989, Festiwalu Życia w Warszawie w 1987, w warszawskiej Stodole (1988), na Rock Opolu (1988). Zespół wziął także udział w trasach Krajowej Sceny Młodzieżowej (1987 i 1989). W roku 1988 grupa wzięła udział w realizacji zachodnioniemieckiego filmu mówiącego o polskim rocku pt. Dzień Solidarności.

CHŁOPCY Z PLACU BRONI

Zespół CHŁOPCY Z PLACU BRONI reaktywował się w 15 rocznice śmierci lidera zespołu Bogdana Łyszkiewicza. Na koncercie będzie można usłyszeć wszystkie największe przeboje – „Kocham Wolność”, „O Ela”, czy „Kocham Cię”. Jak mówi basista zespołu – Franz Dreadhunter: „Powracamy z inicjatywy dobrego serca i pozytywnych wibracji jakie niosą utwory nieżyjącego lidera grupy. Chcąc jak najdłużej zatrzymać w pamięci te wspaniałe piosenki o miłości, pokoju, wolności i przyjaźni postanowiliśmy wraz z grupą przyjaciół reaktywować zespół wykonując jego największe przeboje.” Do zobaczenia na koncertach.

Obecny skład zespołu Chłopcy z Placu Broni:

  • Franz Dreadhunter – bass

  • Wojtek Namaczyński – dr

  • Mac Czarnecki – git – voc

  • Jarek Miszczyk – kb

  • Piotr Czerwiński – git

  • Kacper Karpowicz – gitara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!