Woodkid zapowiada drugi album singlem „Goliath”

Woodkid wraca z wyczekiwanym, drugim albumem. W serwisach cyfrowych dostępny jest pierwszy singiel zapowiadający wydawnictwo – utwór „Goliath”.

Od premiery debiutanckiego „The Golden Age” (800 tys. sprzedanych egzemplarzy, status platyny w Niemczech i Francji, 200 koncertów na całym świecie, 2 nominacje do Grammy) minęło 7 lat. W międzyczasie Woodkid nie próżnował – współpracował w wielu kreatywnych dziedzinach, m.in. z Nicolasem Ghesquièrem z Louis Vuitton, JR z NYC Ballet, Sidi Larbi Cherkaoui czy Jonasem Cuaronem nad soundtrackiem do „Desierto”. Czas na powrót do muzyki.
 

Nazwany na cześć słynnej biblijnej postaci, „Goliath” jest epickim wierszem porywającym nas w głąb holistycznych sił, z którymi wszyscy się zmagamy. Premierze singla towarzyszy oświadczenie artysty. Czytamy w nim:

Myślę, że chodzi tu o moją niebezpieczną fascynację władzą i skalą. O ogromne wyzwania, z którymi musiałem się zmierzyć w ciągu ostatnich lat i rosnącym poczuciu niepewności wobec wagi rzeczy, które budowałem. Swój pierwszy album nagrywałem z myślą, że wiem wszystko. Drugi powstawał ze świadomością, że nie wiem prawie nic. Komponowałem wraz z akceptacją moich słabości, złych decyzji, chcąc sięgnąć po światło jak po intymną receptę na problemy. Oto ja, prawdopodobnie nie tak mocny, jaki wydawałem się być. Może chodzi o wszystkie formy toksyczności, o środowisko, może o prędkość dystrybucji informacji i wściekłość branży muzycznej, może o to, jak staram się znaleźć przez to spokój i doczesność. Na pewno chodzi o indywidualną i zbiorową odpowiedzialność za tworzenie okropieństw oraz jak je, mam nadzieję, pokonać. Oto pierwsza odsłona całości. Oczywiście odnosi się do mitu Dawida i Goliata. Żałuję, że jego tematyka aż tak dobrze koresponduje z obecną sytuacją na świecie.

Yoann Lemoine

https://prowly-uploads.s3.eu-west-1.amazonaws.com/uploads/landing_page_image/image/257885/17aa7d0e833885573f7e33f3c212d08d.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *