Queen udostępni legendarny koncert upamiętniający Freediego Merury’ego z 1992 roku !

Queen udostępni legendarny koncert z 1992 roku “Freddie Mercury Tribute Concert for AIDS Awareness” na Youtube. Jest to wyjątkowa gratka dla wszystkich fanów, ponieważ nagranie będzie dostępne tylko przez 48 godzin. Celem wydarzenia jest zbiórka pieniędzy na Światową Organizację Zdrowia i jej pomoc na rzecz COVID-19.

Koncert będzie można  zobaczyć 15 maja 2020 roku o godz. 20:00.

The Freddie Mercury Tribute Concert – koncert rockowy, który odbył się 20 kwietnia 1992 roku na stadionie Wembley w Londynie. Celem imprezy było złożenie hołdu wokaliście grupy Queen, Freddiemu Mercury, który pięć miesięcy wcześniej, 24 listopada 1991 roku, zmarł na AIDS. Pieniądze z koncertu przeznaczono na walkę z AIDS.

W lutym 1992, na corocznym rozdaniu Brit Awards, Roger Taylor i Brian May ogłosili termin koncertu. 72 tys. biletów zostało sprzedanych w 2 godziny, pomimo że nie było jeszcze wiadomo, kto oprócz Queen wystąpi na Wembley.

Szacuje się, że w imprezie udział wzięło około 2 miliardów ludzi na całym świecie, z czego 72 tysiące brało udział na żywo, a reszta przez radio i telewizję. Impreza trwała od godziny 18:00 do 3:00 nad ranem. Gospodarzami wieczoru byli trzej pozostali członkowie Queen: Brian May, Roger Taylor i John Deacon. Zaproszonymi gośćmi do udziału w koncercie byli m.in: David Bowie, Roger Daltrey, Def Leppard, U2, Extreme, Bob Geldof, Spinal Tap, Guns N’ Roses, Ian Hunter, Tony Iommi, Elton John, Annie Lennox, Metallica, George Michael, Liza Minnelli, Robert Plant, Mick Ronson, Seal, Lisa Stansfield, Elizabeth Taylor, Paul Young i Zucchero.

Kiedy koncert był transmitowany przez MTV, drogą satelitarną grupa U2 zadedykowała Mercury’emu wykonywany na żywo na koncercie w Sacramento (Kalifornia) utwór „Until the End of the World”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *