Mushroomhead udostępnili nowy postapokaliptyczny klip !

“The Heresy”  – nowy postapokaliptyczny teledysk MUSHROOMHEAD!

Ósmy studyjny album “A Wonderful Life” – premiera 19 czerwca nakładem Napalm Records!,
Zamów
tutaj!

Zespół MUSHROOMHEAD powrócił w niesamowitym stylu, zapowiadając swoją najnowszą, ósmą już w dorobku pełnowymiarową płytę, “A Wonderful Life”, która  ukaże się już 19 czerwca w barwach Napalm Records.

“A Wonderful Life” to ponad 70 minut muzyki, w tym 4 utwory bonusowe, w sumie 17 wspaniałych kompozycji. Pierwszym klipem promującym najnowsze wydawnictwo kapeli było video do singla “Seen It All”, teledysk ten zobaczyło już ponad million fanów, a teraz przyszedł czas na ujawnienie kolejnego utworu z nadchodzącego krążka, “The Heresy”.

“The Heresy” to porywający, dynamiczny utwór, o prospołecznym nastawieniu, gdzie na pierwszym planie wybijają  się  oszałamiające partie wokalne Ms. Jackie, które nagrane zostały w słynnym Abbey Road Studios w Londynie. W nowym teledysku zespół kontynuuje tradycję klipów kręconych w filmowej konwencji, tym razem akcja teledysku dzieje się w postapokaliptycznym bunkrze. Wokalista J Mann mówi o tym utworze, że jest to “ścieżka dźwiękowa do dystopijnego delirium, filmowego i surrealistycznego”.

Skinny, perkusista formacji komentuje: “Tym razem chcieliśmy zrobić coś bardziej prowokującego do myślenia. Obecnie świat zmierza w złym kierunku, chcieliśmy opowiedzieć o tym, co doprowadziło do pewnej zagłady. Wytwarzanie potęgi wojennej i gromadzenie wiary. Umyślne zniszczenie przeszłości, przyszłości i ostatecznie – całej ludzkości.”

Płytę, która dostępna będzie w kilku atrakcyjnych formatach (szczegóły tutaj), charakteryzuje wyrazista produkcja, za którą odpowiedzialny jest bębniarz formacji, Skinny, a nad miksem całości czuwał Matt Wallace (Faith No More, 3 Doors Down), znany też fanom z płyty “XIII”

Album “A Wonderful Life” otwiera złowieszczy chór w “A Requiem For Tomorrow” i płynnie przechodzi w inspirowany metalem industrialnym rytmiczny cios zestawiony z melodyjnym, syntezatorowym refrenem. Kolejne kompozycje to mocne, wpadające w ucho kawałki jak “Seen It All”  czy zabarwiony politycznie “The Heresy” oraz “Carry On”, w których to kompozycjach w pełni    objawia się nowa wokalistka Ms. Jackie oraz długoletni gardłowy kapeli, J Mann, z dodatkowym wmocnieniem w tej ostatniej kompozycji w osobie wokalisty Mr. Rauckhorsta. Takie utwory jak “What A Shame”, “I Am The One” czy “Madness Within” okażą się prawdziwa gratką dla nowych, jak i zagorzałych fanów Mushroomhead.


“A Wonderful Life” podkreśla pozycję zespołu na scenie muzycznej, jako jednej z najbardziej konsekwentnych grup w kategorii cięższego brzmienia.

Lista utworów
1. A Requiem for Tomorrow
2. Madness Within
3. Seen it All
4. The Heresy
5. What a Shame
6. Pulse
7. Carry On
8. The Time has Come
9. 11th Hour
10. I am the One
11. The Flood
12. Where the End Begins
13. Confutatis
14. To the Front (Bonus Track)
15. Sound of Destruction (Bonus Track)
16. Another Ghost (Bonus Track)
17. Lacrimosa (Bonus Track)
 

“A Wonderful Life” nabyć będzie można w różnych formatach (sprawdź tutaj ) – w tym w wersji cyfrowej, w formacie CD digipak, LP w kolorze czarnym (lub na kolorowym winylu), a także w atrakcyjnych, limitowanach zestawach, które zawierają deskorolki i koszulki w grafiką z płyty. Ponadto cały pierwszy nakład płyty na LP zawiera kartonową maskę Mushroomhead. Wiele formatów dostępnych jest w ograniczonych ilościach, warto więc pośpieszyć się z zamówieniem!

MUSHROOMHEAD:
Mr. Rauckhorst – wokal

J Mann – wokal

Ms. Jackie – wokal

Dr. F – klawisze i bas

Tankx – gitara

Stitch – klawisze I sample

Diablo – bębny/ perkusja

Skinny – bębny/ perkusja


 
MUSHROOMHEAD online:
WEBSITE

FACEBOOK

INSTAGRAM

TWITTER

NAPALM RECORDS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *