„Elton: Jewel Box” – obowiązkowa pozycja nie tylko dla fanów!

„Elton: Jewel Box” to pogłębiona kolekcja prezentująca zaginione klejnoty z obszernego katalogu Eltona Johna, w tym rarytasy z lat 60., mniej znane b-side’y oraz fragmenty sesji nagraniowych osobiście wyselekcjonowane przez Eltona.

W boksie znajduje się 60 niewydanych wcześniej utworów. 81 z nich ukazuje się natomiast po raz pierwszy w serwisach cyfrowych. Premiera 13 listopada 2020. W dniu ogłoszenia preorderu do serwisów cyfrowych trafił singiel promujący wydawnictwo – „Sing Me No Sad Songs” z 1969 roku.

Dostępne formaty:
* boxset 8CD wraz z książką w twardej oprawie
* 4LP Bespoke Gatefold Black Vinyl Set Jewel Box – Deep Cuts
* 3LP Gatefold Black Vinyl Set Jewel Box – Rarities and B-Sides
* 2LP Gatefold Black Vinyl Set Jewel Box – „And This Is Me…”
* Pliki do pobrania
* Streaming
„Elton: Jewel Box” to kompleksowe spojrzenie na wczesny katalog Eltona Johna. Dźwięk został zremasterowany w Abbey Road Studios przez laureata Grammy, Seana Magee. Pierwszy singiel „Sing Me No Sad Song”, został nagrany w 1969 jako demo zespołu, a w tekście słyszymy zalążki słów, które potem trafiły do utworów „Sad Songs (Say So Much)” (1984) i „Don’t Go Breaking My Heart” (1976).

Zanurzenie się w takim szczególe w każdym rozdziale mojej kariery było dla mnie czystą przyjemnością. Odsłuchiwanie na nowo materiału, który wydawał się zaginiony, uświadomiło mi, jak płodni byliśmy z Bernie’em w naszym początkowym okresie kariery. Piosenki niemal ze mnie wypadały, a zespół w studiu wyczyniał niesamowite rzeczy. Zawsze chciałem przeć do przodu i robić tylko przyszłościowe rzeczy, ale w czasie lockdownu miałem sporo czasu, by zajrzeć do archiwów. Sięganie do wspomnień z każdej ery było czystą radością. Sam jestem zapalonym kolekcjonerem płyt, dlatego cały projekt był bardzo ekscytujący. Jestem bardzo zadowolony z wyniku końcowego. Ten boks powstał z miłością. Jestem przekonani, że słuchacze podzielą moje odczucia.

Elton John

8CD boxset:
CD1 & CD2: Deep Cuts – selekcja ulubionych utworów osobiście wybranych przez Eltona Johna. Każdy opatrzony komentarzem artysty.
 
CD3, CD4 & CD5: Rarytasy z 1965-1971. Bardzo poszukiwane nagrania z lat 60. i wczesnych 70., które scementowały kultowe muzyczne partnerstwo Eltona Johna i Bernie’ego Taupina. Narratorem jest tu Daryl Easlea, a historie wzbogacają ci, którzy uczestniczyli w nagraniach. Niektóre z 65 utworów na tej części wydawnictwa przeleżały w skrytkach ponad pół wieku! Olbrzymia część tego materiału została nagrana jeszcze przed podpisaniem przez Eltona kontraktu płytowego lub przed wydaniem debiutu. W tej części boksu znajdziemy pierwszą napisaną przez Eltona piosenkę i pierwszą z oficjalnym wydawnictwem – „Come Back Baby” z 1965, jak i pierwszą kompozycję Eltona i Bernie’ego – „Scarecrow” z 1967. W książeczkach zobaczymy rzadkie archiwalne okładki oraz przedruki oryginalnych kartek z tekstami.
 
CD6 & CD7: B-side’y z lat 1976-2005. 36 utworów, w tym 17, które wcześniej były dostępny wyłącznie na winylu.
CD8: And This Is Me… – zbieżna z datą premiery nowego wydania książki „Me”, kolekcja piosenek, o których Elton pisze w swojej autobiografii, w tym nagrodzony Oscarem duet „(I’m Gonna) Love Me Again” z Taronem Egertonem.

Po wydaniu albumu z największymi hitami, „Diamonds”, w 2017 roku, Elton John spędził trzy lata na wielu aktywnościach, m.in. koncertowaniu. Bijąca rekordy trasa „Farewell Yellow Brick Road” objęła pięć kontynentów i ponad 300 dat. Artysta zapowiedział, że to jego ostatnia trasa koncertowa po ponad 50 latach na scenie. W 2019 ukazała się autobiografia „Me”, natomiast na wielkie ekrany trafił film biograficzny „Rocketman”, który okazał się kasowym sukcesem – 200 mln dolarów zysku. Film otrzymał jednego Oscara, dwa Złote Globy, Critics’ Choice Award oraz nominacje do nagród BAFTA. Soundtrack został nagrodzony Grammy.

W 2019 Elton otrzymał najwyższe odznaczenie we Francji, Légion d’honneur, za swoją pracę na rzecz HIV/AIDS oraz wkład w sztukę. W Wielkiej Brytanii wydano znaczek pocztowy na jego cześć.  
 
Składanka „Diamonds” spędziła 148 tygodni z rzędu na liście najpopularniejszych albumów w Wielkiej Brytanii, w tym 29 tygodni w Top 20 w 2020 roku. Do tej pory sprzedano ponad milion egzemplarzy płyty na całym świecie. W UK ma ona status podwójnej platyny.
 
Elton John jest jednym z najpopularniejszych artystów wszech czasów. Do tej pory sprzedał ponad 300 mln egzemplarzy płyt na całym świecie. Rekordowy okazał się jego singiel „Candle in the Wind 1997”, który sprzedał się w nakładzie przekraczającym 33 mln kopii.  
https://prowly-uploads.s3.eu-west-1.amazonaws.com/uploads/landing_page_image/image/283437/ac3ce4b8b10028eb72388d560b977349.jpeg
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *