Celebrujemy 40. rocznicę premiery albumu Ozziego!

„Blizzard Of Ozz” to debiutancki album Osbourna

Aby upamiętnić 40. rocznicę premiery przełomowego debiutanckiego albumu Ozziego Osbourna, specjalnie dla fanów artysty powstało nowe animowane wideo do utworu „Crazy Train”, nowa wersja dokumentu „30 Years After The Blizzard” w jakości HD, specjalna edycja pamiątkowych gadżetów oraz unikatowa czarno czerwona edycja winylowa albumu „Blizzard Of Ozz”

W serwisie YouTube można już oglądać nowy animowany teledysk do utworu „Crazy Train” W klipie Ozzy i jego zespół biorą udział w animowanym występie na żywo.

W serwisie YouTube można również obejrzeć nową wersję w jakości HD filmu dokumentalnego z 2010 zatytułowanego „30 Years After the Blizzard”

Na swoim kanale Sirius XM, Ozzy’s Boneyard Channel Ozzy zamieścił godzinna audycję  „40 Years Of Ozzy Osbourne’s Blizzard of Ozz”, która w tym tygodniu będzie kilkukrotnie emitowana. Rozmowa artysty z przyjacielem Billym Morrisonem poprowadzi słuchaczy po wszystkich utworach solowego albumu.
Pamiątkowe gadżety związane z „Blizzard Of Ozz”  są już dostępne na stronie artysty.
 
Album „Blizzard Of Ozz” ukazał się w Wielkiej Brytanii 20 września 1980 roku. Był debiutem studyjnym Ozziego po jego odejściu z Black Sabbath. Na albumie znalazły się m.in. przeboje: „Crazy Train” (pięciokrotna platyna) i „Mr. Crowley” (w obu utworach na gitarze zagrał Randy Rhoads.) Płyta została certyfikowana 5-krotną platyną i zajęła 9. miejsce na liście „100 najlepszych albumów metalowych wszechczasów” magazynu Rolling Stone. Album nagrodzono platynową (lub multiplatynową) płytą w 12 krajach i złotą w kolejnych 13.
 
„Blizzard Of Ozz” był pierwszym z dwóch albumów studyjnych nagranych z gitarzystą Randym Rhoadsem. Piosenka „Crazy Train” stała się jednym z najczęściej granych hymnów sportowych, często odtwarzanym na meczach NFL, NBA, MLB i NHL. Po wydaniu osiągnęła 9 miejsce na liście Billboardu. Utwory na żywo – „I Don’t Know”, „Crazy Train”, „Mr. Crowley”, „Revelation (Mother Earth)”, „Steal Away (The Night)” i „Suicide Solution” – zostały nagrane podczas koncertowej trasy „Blizzard of Ozz” i można je było znaleźć tylko w boxie BLIZZARD OF OZZ / DIARY OF A MADMAN. Utwór „You Said It All” (live) został zarejestrowany w Gaumont Theatre w Southampton w Wielkiej Brytanii. Wszystkie utwory koncertowe z tego albumu nie były wcześniej dostępne w wersji cyfrowej.
 
W serwisach cyfrowych pojawiła się nowa, rozszerzona edycja albumu, która zawiera siedem utworów koncertowych, wcześniej w digitalu niedostępnych.
 
Wydany w lutym tego roku album „Ordinary Man” był pierwszą solowa płyta artysty wydaną do prawie 10 lat. Był to rockowy album numer 1 na świecie, który zajmował pierwsze miejsca na wielu listach przebojów w pierwszym tygodniu od wydania. Na całym świecie „Ordinary Man” znalazł się na listach przebojów w pierwszej dziesiątce w siedmiu krajach, co czyni go najwyżej klasyfikowanym albumem w karierze Ozziego. Przy nagranym w Los Angeles albumie współpracowali: Andrew Watt gitara, Duff McKagan (Guns N ‘Roses) na basie i Chad Smith (Red Hot Chili Peppers) na perkusji. Usłyszymy tu również Eltona Johna, Slasha, Post Malone’a i Toma Morello.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *