Katie Melua nie zaśpiewa w Polsce

Z przykrością informujemy, że planowane na 7, 8 i 9 października 2020 koncerty Katie Melua w Polsce zostały odwołane. 

Planowane były 3 koncerty: 7 października – Gdynia, 8 października – Warszawa oraz 9 października – Wrocław.

Powodem odwołania koncertów jest rozwój sytuacji epidemiologicznej, ostatnie komunikaty władz, a zwłaszcza zakwalifikowanie Gdyni do żółtej strefy na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 30 września 2020 roku zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Obowiązujące na obszarze żółtym zasady prowadzenia działalności związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki, odbywającymi się m.in. w halach widowiskowo-sportowych – przy obecnej liczbie uczestników – uniemożliwiają nam przeprowadzenie tego koncertu. 

Ponadto wczoraj, tj. 1 października 2020 władze Wielkiej Brytanii umieściły Polskę na liście krajów z których podróżujące osoby muszą poddać się obowiązkowej kwarantannie.

Bezpieczeństwo fanów, osób pracujących przy koncertach oraz samych artystów jest dla nas najważniejsze. Odwołanie koncertów było trudną, ale jedyną możliwą do podjęcia decyzją. Podjęliśmy ją wspólnie z Artystką, jej managementem i agencją bookingową. 

Oto słowa samej Katie

– Z ciężkim sercem muszę przekazać, że nasze polskie koncerty zaplanowane na przyszły tydzień zostały odwołane z uwagi na rządowe obostrzenia – czytamy w komunikacie Katie Meluy. – Nie mogliśmy się doczekać tych występów. Planowaliśmy wyjechać we wtorek i spędzić cały dzień w drodze, a potem pojawić się na koncertach. Wszystko było przygotowane, ale niestety nie było nam dane się spotkać. Mamy złamane serca. Bądźcie bezpieczni.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *