Zespół Roxette udostępnił niepublikowany wcześniej utwór “Let Your Heart Dance With Me”

Do sieci trafił teledysk “Let Your Heart Dance With Me” grupy Roxette. To jedna z ostatnich piosenek nagranych przez szwedzki zespół przed śmiercią wokalistki Marie Fredriksson, która zmarła 9 grudnia 2019 r. po wieloletniej chorobie. Początkowo piosenka miała trafić na album “Good karma”, jednak nie została ukończona na czas. Teledysk ukazuje wyjątkową przyjaźń Pera i Maries’.

Już po odwołaniu ostatniej trasy Roxette, latem 2016 r., do sprzedaży trafiła płyta “Good Karma”. Z sesji zostało kilka utworów, dla których zabrakło miejsca na albumie. Jednym z nich był “Let Your Heart Dance With Me”. W końcu ujrzy on światło dzienne za sprawą kolekcji “Bag of Trix”, która ukaże się pod koniec roku.

“Chciałem napisać coś klasycznego i prostego, do klaskania i tupania nogą. Tak powstało ‘Let Your Heart Dance With Me’ . Polubiłem tę piosenkę, kiedy pracowaliśmy w studiu, ale jak zwykle mieliśmy za dużo materiału i silną konkurencję, dlatego musiała czekać na kolejną okazję. Kiedy pojawił się pomysł na ten projekt, wiedziałem, że będzie idealnie się nadawać” – opowiada Per Gessle.


 
Gessle powierzył miks “Let Your Heart Dance With Me” mistrzowi Ronny’emu Lahti, który 20 lat wcześniej nadał płycie Roxette “Room Service” wakacyjną lekkość. W efekcie “nowy” utwór pełen jest lata, słońca i optymizmu, pomimo, iż powstał w trakcie ostatnich dni Marie z Roxette, co wynikało z pogłębiających problemów zdrowotnych związanych z rakiem, który zdiagnozowano u wokalistki dekadę wcześniej.

Kilka miesięcy przed premierą “Good Karma”, lekarze Marie zalecili jej, by zaprzestała koncertowania – wspomina jej muzyczny partner. – Odwołaliśmy więc letnią trasę i zaplanowane występy. Nawet jednak praca w studiu była dla niej wyczerpująca. Bardzo chciała pracować, ale kosztowało ją to wiele wysiłku. Była waleczna do samego końca. 
 

Zespół Roxette powstał w 1986 roku z inicjatywy przyjaciół gitarzysty Pera Gesslego oraz wokalistki Marie Fredriksson. Szwedzki duet ma na koncie ponad 60 milionów sprzedanych albumów i ok. 25 milionów singli. W środowisku muzycznym byli nazywani współczesną Abbą. Ich największe przeboje “It Must Have Been Love”, “How Do You Do”, “Joyride” czy “Listen To Your Heart” na zawsze pozostaną w pamięci milionów fanów na całym świecie.

Marie Fredriksson zmarła o poranku 9 grudnia 2019 roku w swoim domu. Wokalistka zespołu Roxette zmagała się z guzem mózgu, który wykryto u niej w 2002 roku. Osierociła dwójkę dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *