DEATH DEALER wyda 13 listopada swój nowy album „Conquered Lands ”

Zespół DEATH DEALER , prowadzony przez ROSS THE BOSS, powrócił na kolejny heavy metalowy atak z trzecią płytą „Conquered Lands” – ukaże się na całym świecie 13 listopada za pośrednictwem STEEL CARTEL.

DEATH DEALER ma gwiazdorską listę heavy metalową, w skład której wchodzą wspomniany ROSS THE BOSS (ex-MANOWAR) Sean Peck: wokale (CAGE, THE THREE TREMORS, DENNER / SHERMANN), Stu Marshall: gitara (DUNGEON, NIGHT LEGION), Steve Bolognese : perkusja (ROSS THE BOSS BAND, INTO ETERNITY) i nowo dodany znakomity basista Mike Lepond (SYMPHONY-X, ROSS THE BOSS BAND).

Ross: „ Pracowaliśmy nad tą płytą już od jakiegoś czasu i wydaje się, że to idealny czas, aby to wydać i dać ludziom niesamowitą heavy metalową płytę. Wygląda na to, że tak miało być, że album się pojawi w tym okresie, ponieważ ludzie mogliby użyć tego podnoszącego na duchu rock and rolla, aby przywrócić trochę pozytywnej energii do swojego życia ”.

 

Stu: „ Wszyscy naprawdę ciężko pracowaliśmy nad tym i jestem bardzo zadowolony z tego, jak to brzmi. Wszyscy ludzie, którzy pomogli mi przy produkcji, naprawdę dali radę, zwłaszcza Maor Applebaum, który to opanował ”.

 

Sean: „ Tworzenie albumu zawsze jest zabawne i oczywiście nie możesz się doczekać reakcji fanów na to, ale naprawdę nie mogę się doczekać, aby wykonać na scenie niektóre z tych zgrywających, speed screamerów na żywo z chłopakami – i moim nowym kolegą z zespołu, MIKE LEPOND ”.

Brzmienie DEATH DEALER miesza klasyczny heavy metal z elementami thrashu, power i epickich stylów, a wszystko to otoczone potężnymi refrenami, które zmuszają słuchacza do śpiewania na całe gardło z pięściami uniesionymi w górę. Pierwszy utwór z albumu „Sorcerer Supreme”

Ich debiutancki album WARMASTER spotkał się z uznaniem krytyków i zaprowadził ich na koncert otwierający trasę koncertową w Europie i części Azji. Ich kolejny album, HALLOWED GROUND, był kontynuowany tam, gdzie przerwali, i szybko pomógł im zbudować grono lojalnych fanów, którym pomogła ich główna trasa koncertowa po Europie. DEATH DEALER będzie wspierać ich nowe wydawnictwo koncertami i występami na festiwalach w nadchodzących miesiącach.

DEATH DEALER stworzył szaloną różnorodność lub pakiety w przedsprzedaży, nazwane „ULTIMATE CONQUEROR PAKS”, które zawierają kombinacje unikalnych digipaków, kolorowego winylu i konfiguracji merchu. Marka STEEL CARTEL stała się dobrze znana z oferowania fanom egzotycznych aranżacji wyjątkowych produktów promocyjnych w atrakcyjnych cenach. W ten sposób mają oszałamiający, trójwymiarowy soczewkowy wydruk okładki autorstwa DUSANA MARKOVICA – wśród innych zabójczych przedmiotów. „Zawsze nie mogę się doczekać współpracy z Seanem Peckiem nad okładkami albumów ” – mówi Dusan. „ Zawsze wnosi do stołu świeży pomysł i popycha mnie w nowych kierunkach, których normalnie nie podążam. Okładka „CONQUERED LANDS” była fajna, ponieważ nie robię wielu motywów egipskich, a ta okładka wypadła świetnie ”.

Album został zmiksowany przez Stu Marshalla, a gitary, perkusję i bas potraktował w MONOLITH STUDIOS w Melbourne w Australii Chris Themelco. Album został zmasterowany przez Maora Appelbauma w Los Angeles w Kalifornii. Stu Marshall mówił o miksowaniu i
zaangażował partnerów masteringowych. „ Chris dokonał niesamowitych rzeczy w miksie i brzmieniu instrumentów, a co możesz powiedzieć o Maorze? Obecnie jest najlepszy w branży. Nie ma powodu, aby szukać kogoś innego. On też zawsze był wielkim zwolennikiem, co jest świetne ! ”

Tylko 3 utwory trafią do platform streamingowych w najbliższej przyszłości – to „kampania starej szkoły”, skierowana do prawdziwych fanów metalu i długoterminowego zaangażowania fanów.

‘CONQUERED LANDS’ tracklist:
1. Sorcerer Supreme
2. Every Nation
3. Beauty and the Blood
4. Running with the Wolves
5. The Heretic Has Returned
6. Conquered Lands
7. Hail to the King
8. Slay or Be Slain
9. Faith Under Fire
10. 22 Gone
11. Born to Bear the Crown

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *