NOWY ALBUM THERION – DZIŚ PREMIERA!

W dniu dzisiejszym ma swoją premierę najnowszy album zespołu Therion, zatytułowany „Leviathan”. Album promowały trzy kompozycje:

„Tuonela”:

„Die Wellen Der Zeit”:

oraz tytułowy “Leviathan”:

„Leviathan” to już siedemnasty studyjny album Therion. Lider zespołu, Christofer Johnsson i jego długoletni współpracownik Thomas Vikström stworzyli coś, czego od lat oczekiwali fani – album, który od pierwszego do ostatniego utworu wypełniony jest prawdziwymi przebojami.

Therion powstał w 1987 roku (pod nazwą Blitzkrieg) i na początku Christofer czerpał inspirację z płyt w rodzaju „Reign In Blood” Slayer. Szwedzi byli mocno osadzeni w death metalu (o czym świadczy ich debiutancki album „Of Darkness…” (1991)), jednak już wówczas w ich sposobie komponowania można było wyczuć chęć stworzenia czegoś innego. Żeńskie wokale i chóry pojawiły się już na drugim pełnometrażowym krążku „Beyond Sanctorum” (1992). Na kolejnych albumach „Symphony „Masses: Ho Drakon Ho Megas” (1993) i „Lepaca Kliffoth” (1995), Christofer kontynuował rozwój charakterystycznego brzmienia Therion, stopniowo zwiększając ilość „czystych” wokali i liczbę instrumentów klawiszowych. Dzięki “Theli” Szwedzi ugruntowali swoją pozycję zespołu odważnie przekraczającego granice w metalu w latach 90-tych, a na następnych albumach Therion kontynuował odkrywanie nowych ścieżek muzycznych.

Na album „Leviathan” składają się następujące utwory:

 1. The Leaf on the Oak of Far
  02. Tuonela
  03. Leviathan
  04. Die Wellen der Zeit
  05. Aži Dahāka
  06. Eye of Algol
  07. Nocturnal Light
  08. Great Marquis of Hell
  09. Psalm of Retribution
  10. El Primer Sol
  11. Ten Courts of Diyu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *