Pierwsza rocznica śmierci Romualda Lipki

Romualda Lipko zmarł 6 lutego 2020 roku.

Był jednym z najwybitniejszych kompozytorów polskiej muzyki rozrywkowej i filmowej. Współtwórca i muzyk Budki Suflera, był autorem większości hitów zespołu.
Jolka Jolka pamiętasz, Za ostatni grosz, Takie Tango, „Cisza jak ta” czy „Piąty bieg”, tytuły przebojów, które skomponował można liczyć w dziesiątkach.

Romuald Lipko współpracował też z wieloma polskimi wokalistkami.
Gdyby nie talent kompozytora nie usłyszelibyśmy przebojów Izabeli Trojanowskiej, Anny Jantar, Zdzisławy Sośnickiej czy Urszuli, te wszystkie nagrania nawet po wielu latach ciągle brzmią doskonale

Romuald Lipko pisał przeboje nie tylko dla gwiazd estrady, skomponował też pastorałki czy utwór na setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły. W 2000 roku stworzył kompozycję pod tytułem “Jego jest tron” – hymn na poświęcenie kościoła pod wezwaniem Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie, parafii muzyka. Właśnie w tym kościele na lubelskim Czechowie odbędzie się Msza święta z okazji pierwszej rocznicy Jego śmierci.

W sobotę, 6 lutego godz. 12.00, po hejnale Lublina, miejski trębacz z balkonu ratusza zagra jeden z najsłynniejszych utworów skomponowanych przez Romualda Lipko – „Jolka, Jolka pamiętasz”.

Natomiast w sobotni wieczór, 6 lutego o godzinie 18 – tej w kościele św. Andrzeja Boboli w Lublinie odbędzie nabożeństwo dedykowane artyście. Wszyscy chętni będą mogli w nim uczestniczyć także poprzez transmisję on–line na stronie: bobola.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *