Bodom After Midnight opublikował właśnie szczegóły swojej płyty

W hołdzie dla trzech dekad metalu:  BODOM AFTER MIDNIGHT “Paint The Sky With Blood”- premiera już 23 kwietnia, 2021! (Napalm Records)

“Podobnie jak my, Alexi był zachwycony tymi piosenkami i chciał je wydać, cieszymy się więc, że możemy spełnić jego życzenie. Nie trzeba dodawać, że jesteśmy zaszczyceni i dumni, że mogliśmy być częścią jego ostatniego projektu twórczego i że teraz możemy go pokazać tak, jak on chciał. Nadszedł czas, by jeszcze raz wypuścić bestię z klatki, by uczcić muzykę, jaką tworzył Alexi, jego dziedzictwo i jego samego”

BODOM AFTER MIDNIGHT

W 2020 świat obiegła wiadomość: nowo utworzona supergrupa Bodom After Midnight, na czele której stał niezwykle utalentowany Alexi Laiho,  zostać ma następcą legendarnej metalowej formacji Children Of Bodom.  Plany były wielkie – wiosną miała ukazac się EPka, a pod koniec roku – pełnowymiarowe wydawnictwo.

EPka, “Paint The Sky With Blood” (premiera: 23.04.21/Napalm Records) nagrana została w Finandii w zeszłym roku i miała być początkiem nowego, ekscytującego rozdziału. Niestety ten rozdział zakończył się o wiele za wcześnie i teraz, ta trzyczęściowa płyta nabiera zupełnie nowego znaczenia.  “Paint The Sky With Blood” to poruszający hołd dla wybitnego artysty, niezrównanego gitarzysty i wokalisty, Alexi Laiho oraz jego wyjątkowego dziedzictwa dźwiękowego. Jest to też jednocześnie nowoczesny hołd dla samego gatunku.

[Okładka: Travis Smith]

Burza szalejących gitar i dudniących bębnów połączona z wszechstronną mocą wokalną Alexi Laiho, tak brzmi utwór “Paint The Sky With Blood” – numer otwierający czternastominutową EPkę o tym samym tytule. Kompozycja przypomiać może wczesne dokonania CHILDREN OF BODOM, a jednocześnie dodane do niej zostały ekscytujące, nowoczesne elementy. Drugi numer to ogłuszający “Payback’s A Bitch”, to idealny  przykład na mocne udrzenie, brzmienie, które nie ma sobie równych. Sposób, w jaki współpracują między sobą Alexi Laiho, gitarzysta Daniel Freyberg, perkusista Waltteri Väyrynen (Paradise Lost) , basista Mitja Toivonen (ex-Santa Cruz) oraz klawiszowiec Vili Itäpelto jest nie tylko świadectwem niezywkłych zdolności muzycznych zespołu, ale ukazuje także ich umiejętności w zakresie celnego uwzględniania różnorodnych wpływów gatunkowych.

 

Zamykający płytkę cover “Where Dead Angels Lie” to absolutny triumf – oryginalnie kompozycja ta wykonywana jest przez szwedzkich mistrzów ekstremalnego metalu, Dissection, w wersji Bodom After Midnight lśni jak ponadczasowy klasyk z nowym szlifem. Niesamowite riffy i wokale, gdzie groźne pomruki przeplatają się z charakterystycznymi gardłowymi, zniekształconymi partiami , pozostają wierne oryginałowi, ale jednocześnie noszą też piętno Bodom After Midnight.

 

Lista utworów:

  1. Paint The Sky With Blood
  2. Payback’s A Bitch
  3. Where Dead Angels Lie (Dissection Cover)

 

EP Paint The Sky With Blood dostępna będzie w następujących formatach:

-10″ kolorze oxblood (‘kolczaste’ opakowanie)

-10″ w wersji  Inkspot Ox/Black (‘kolczaste’ opakowanie)

– Deluxe Box

– Album w wersji cyfrowej

[Deluxe Box]

 

BODOM AFTER MIDNIGHT:

Alexi Laiho – gitara & wokale

Daniel Freyberg – gitara

Mitja Toivonen – bas

Waltteri Väyrynen – perkusja

 

BODOM AFTER MIDNIGHT online:

Facebook

Instagram

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *