LIQUID TENSION EXPERIMENT Feat. Obecni i byli członkowie DREAM THEATER: wydali Teledysk “Beating The Odds”

LIQUID TENSION EXPERIMENT, instrumentalny projekt rocka progresywnego / metalu featuring DREAM THEATER klawiszowiec Jordan Rudess i gitarzysta John Petrucci, obok ex-DREAMTHEATER perkusista Mike Portnoy i ikona rocka progresywnego Tony Levin (bas) king crimson i PETER GABRIEL , wyda swój trzeci album, “LTE3”, w dniu 26 marca przez InsideOut Music. Wysiłek przybędzie 22 lata po wydaniu 1999’s “Liquid Tension Experiment 2”. Poniżej znajduje się oficjalny teledysk do drugiego singla christiana Riosa“Beating The Odds”.

Petrucci powiedział: “To był riff, który wniosłem do sesji, które uważałem za interesujące, ponieważ jest to dziwny czas i sformułowane w sposób, który jest trudny do owinięcia głową na początku, dopóki nie zrozumiesz, gdzie jest rowek. Kiedy po raz pierwszy przedstawił go chłopakom, ich początkowa reakcja była “jak się czujesz, że?” Kiedy zespół wchodzi po riff otwarcia, to prawdopodobnie brzmi trochę “dziwne”, ponieważ podpis czasu jest nieco niejasne, aż piosenka dostaje dzieje. Gdyby LTE kiedykolwiek miało “prog pop hit”, to byłoby to.”

Dodano Rudess:“Pamiętam wygląd zamieszania na wszystkich naszych twarzach, kiedy JP zaczął grać, że riff otwarcia! To było pozornie tak prosto, ale z dziwacznym rytmiczny twist! Zajęło trochę czasu, aby internalizować, że, ale potem wszyscy go kochali! Jedną z wielkich rzeczy w LTE jest fakt, że po prostu pozwoliliśmy sobie na wolność i dobrze się bawiliśmy!”

Powiedział Portnoy:” “Beating The Odds” to druga piosenka, którą napisaliśmy w sesjach LTE3. Żartobliwie o nim jako “feel-good song pandemii” w studio, ponieważ ma bardzo optymistyczne szczęśliwy czuć się do niego … ale także ma kilka fajnych muzycznych zwrotów akcji, począwszy od wspaniałego melodyjnego refrenu i końca vamp do ciemnych sekcji solowych jazdy.”

Stwierdził Levin:“Zaczyna się od off-step riff, trochę jak chodzenie na górę do tyłu, ale na powtórzenie masz go. Następnie otwiera się na “krainę hymnu”. Później są zgodne linie basowe, gdzie zarówno Jordan i John dostał flangy dźwięki, które dobrze współpracują z basu. Mike‘s niepowstrzymana energia jest oczywiste tutaj, a my mamy więcej fantastycznych J & J solówki. W zaledwie pięć i pół minuty zaczynamy zanikać… krótka piosenka według naszych standardów. Ale dopiero się rozgrzewamy.”

LTE3 | Liquid Tension Experiment CD | EMP

Lista utworów “LTE3”:

01. Hipersonic (8:22)
02. Pokonując Kurs (6:09)
03. Ewolucja cieczy (3:23)
04. Upływ czasu (7:32)

05. Chris & Kevin’s Amazing Odyssey (5:04)
06. Rhapsody In Blue (13:16)
07. Odcienie Nadziei (4:42)
08. Klucz do wyobraźni (13:14)

Dodatkowa płyta zawiera prawie godzinę improwizowanych dżemów.

Album będzie dostępny w następujący sposób:

* Limited deluxe hot pink 3LP + 2CD + Blu-ray Box Set (w tym plakat i 4 artcards, Blu-ray zawiera
5.1 surround mix z
wizualizacjami, a pełny wywiad
zespołu ze studia) *
Limited 2CD + Blu-ray Artbook * Limited 2CD Digipak * Gatefold czarny 2LP + CD * album cyfrowy (2CD)

Płyta winylowa Liquid Tension Experiment: LTE3 [2xWinyl]+[CD] - Ceny i opinie - Ceneo.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *