Nominacje do Nagród BAFTA dla „Minari”, „Na rauszu” i „Babyteeth”. Świetna passa „Minari” trwa!

Aż 6 nominacji do Nagród BAFTA otrzymał film „Minari” w reżyserii Lee Isaaca Chunga (Najlepszy Film Nieanglojęzyczny, Najlepszy Reżyser, Najlepsza Aktorka Drugoplanowa, Najlepszy Aktor Drugoplanowy, Najlepsza Obsada i Najlepsza Muzyka Oryginalna).
4 nominacje powędrowały do „Na rauszu” (Najlepszy Film Nieanglojęzyczny, Najlepszy Reżyser, Najlepszy Aktor Pierwszoplanowy, Najlepszy Scenariusz Oryginalny) oraz jedna do Shannon Murphy, w kategorii Najlepszy Reżyser, za film „Babyteeth”.

„Minari” ma już na swoim koncie Złoty Glob w kategorii Najlepszy Film Zagraniczny, jest również bezapelacyjnym zwycięzcą MFF Sundance 2020 (Nagroda Publiczności i Nagroda Główna Jury). 7 marca rozdano Critic Choice Awards – Nagrody Dziennikarzy Amerykańskich – Broadcast Film Critics Association. „Minari” otrzymało wyróżnienie w kategoriach: Najlepszy Młody Aktor (cudowny Alan S. Kim) i Najlepszy Film Zagraniczny.

Ale to nie koniec! Utarło się, że w rywalizacji o nominacje do Oscara najbardziej liczą się filmy, które mają na swoim koncie równoczesne nominacje do Nagród SAG oraz PGA (Amerykańskiej Gildii Producentów). „Minari” ma aż 3 nominacje do Nagród SAG oraz nominację PGA dla Christiny Oh w kategorii Najlepszy Producent Filmu Kinowego. Reżyser „Minari” – Lee Isaac Chung – jest także nominowany do Nagrody Gildii Reżyserów Amerykańskich (Directors Guild of America, DGA). To już ostatnia prosta do Oscara!

„Minari” od dawna wymieniany jest jako kandydat do Oscara w najważniejszych kategoriach – Najlepszy Film, Najlepszy Scenariusz (Lee Isaac Chung), Najlepszy Reżyser (Lee Isaac Chung), Najlepszy Aktor (Steven Yeun) i Najlepsza Aktorka Drugoplanowa (Yuh-jung Youn). Jest już na skróconej liście w kategoriach: Najlepsza Muzyka Oryginalna i Najlepsza Piosenka.

Na oscarową nominację w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy może liczyć „Na rauszu” w reżyserii Thomasa Vinterberga. Coraz częściej jako kandydat w kategorii Najlepszy Aktor Pierwszoplanowy wymieniany jest Mads Mikkelsen.

Download images

Download images

Download images

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *