Spotlight: Tom Grennan

Tom Grennan to 26 letni artysta rezydujący w Londynie. Miał niesamowite szczęście i przeszedł drogę podobną do Eda Sheerana – od grania w małych pubach, aż do kontraktu z wytwórnią i tras koncertowych. Poznaj artystę, który już w piątek wyda swój nowy album „Evering Road”!

Wybór między studiem nagraniowym, a murawą
Tom Grennan urodził się 8 czerwca 1995 roku w Bedford, ale dziś mieszka w Londynie. To wokalista i twórca tekstów, który zdobył sławę dzięki gościnnemu udziałowi w utworze grupy Chase & Status „All Goes Wrong”. Piosenka dała artyście szansę na zaprezentowanie swojej twórczości w największych rozgłośniach radiowych i nadała rozpędu jego karierze. Jego życie mogło się jednak potoczyć zupełnie inaczej – jako nastolatek, miał przed sobą obiecującą karierę piłkarską, grając dla Luton Town, Northampton Town, Aston Villa i Stevenage. Na szczęście stało się inaczej i po wielu namowach bliskich, Tom postanowił podążać za realizacją swojego talentu muzycznego.

Metalowa szczęka nie przeszkadza w śpiewaniu
Jego muzyczne początki sięgają imprezy, na której zaśpiewał „Seaside” zespołu The Kooks. Sam Tom co prawda zbyt dużo z niej nie pamięta, ale znajomym się tak spodobało, że zaczęli namawiać do kolejnych występów. W wieku 18 lat został napadnięty na ulicy. Po tej nieprzyjemnej sytuacji została mu całkiem duża pamiątka – 4 metalowe płytki i śruby w szczęce. Tom mówi, że kiedy przychodzi zima, ciągle zdarza mu się odczuwać w niej ból. W tym samym roku zaczął występować w Londyńskich pubach z gitarą akustyczną. Trwało to kolejne 3 lata, aż został dostrzeżony przez człowieka pracującego w wytwórni, który zaoferował mu kontrakt.
Sukces debiutanckiego albumu
Jego współpraca z Chase & Status zaowocowała zainteresowaniem ze strony BBC Radio 1, które zaprosiło go do występu w Live Lounge. W 2017 roku dostał epizodyczna rolę w teledysku Charli XCX do utworu „Boys”. Jego pierwszy album „Lighting Matches” był jednym z 10. najlepiej sprzedających się debiutów w 2018 roku. Płyta zawierała takie hity jak: „Found What I’ve Been Looking For”, „Barbed Wire” i „Something In The Water” i ukazywała emocjonalną osobowość Toma. Nie brakuje w niej skrajności – od delikatnych i stonowanych ballad po energetyczne i intensywne utwory. W 2018 artysta ruszył w trasę promującą krążek w Wielkiej Brytanii. Wystąpił także na specjalnym evencie F1 Live in London, który wspierał kierowców Formuły 1. Jego utwór „Found What I’ve Been Looking For” trafił na soundtrack gry Fifa 18 oraz został użyty jako piosenka początkowa programu „Super Sunday” Sky Sports.

Pandemia i zmiany na lepsze
Już w najbliższy piątek na sklepowych półkach i w serwisach streamingowych pojawi się nowy album Toma „Evering Road”. Mieliśmy okazję poznać już single „Something Better”, „Oh Please”, „This is the Place” i najnowszy „Little Bit of Love”, który święci sukcesy w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Belgii, Irlandii, Holandii, Norwegii, Szwecji i Szwajcarii. Utwór „Oh Please” to w dużej mierze opowieść o kryzysie w związku i  rozstaniu z długoletnią partnerką. „This is the Place” to piosenka o znalezieniu miejsca pełnego spokoju i ucieczki ze świata chaosu. Za to o kawałku „Something Better” artysta mówi tak: „Kiedy pisałem „Something Better” była to piosenka o mnie samym – z uśmiechem na twarzy, ale cierpiącym od wewnątrz. Od czasu wybuchu pandemii wiele się zmieniło! Jestem szczęśliwy i nie mogę się doczekać tego co przyniesie jutro.”

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *