DILDO BAGGINS “Nie Wstaję” / trzecia zapowiedź debiutanckiej płyty

Nowy projekt Bartosza “Administratorra” Marmola (Administratorr, Administratorr Electro, Lesław i Administratorr) opublikował trzeci już singel będący zapowiedzią debiutanckiej płyty, która ukaże się jeszcze w pierwszej połowie 2021 roku.

Dildo Baggins w utworze na każdy dzień powszedni. Artysta w masce prezentuje trzeci singiel pt.: “Nie wstaję”:

Tajemniczy Dildo Baggins zadebiutował w grudniu ubiegłego roku piosenką “Bezglutenowy”, która została bardzo ciepło przyjęta przez słuchaczy. Pomimo trudności, jakie stawia wszechobecna pandemia, Dildo Baggins nie zatrzymuje się i zaskakuje odbiorców kolejnymi utworami. Zaledwie miesiąc temu premierę miał jego drugi singiel pt.: “Będziemy się razem bać”, do którego powstał teledysk nawiązujący do zamknięcia, w jakim znalazło się wielu z nas w ostatnim czasie. I właśnie do podobnej tematyki Dildo Baggins powraca przy okazji swojego trzeciego singla.

Utwór „Nie wstaję” to prywatny hymn pandemii Dildo Bagginsa, który wyśpiewany został po raz pierwszy kilka tygodni po wprowadzeniu lockdownu, kiedy wszystkie dni wydawały się podobne i  po wielu latach nieobecności powróciła dawno niewidziana nuda.

Inspiracją do napisania “Nie wstaję” stał się czas, gdy poranki płynnie przechodziły w popołudnia, a śniadania były tak naprawdę obiadami. A gdy nie ma co robić to myśli się dosadniej i mówi się dosadniej, dlatego też tekst „Nie wstaje” nie jest pozbawiony wielu słów, które mogą być uznane jako wulgarne, jednak są one koniecznie. Piosenka opowiada o momencie, w którym pewnego rodzaju fala entuzjazmu związana ze zmianą dotychczasowej codzienności zaczęła gwałtownie opadać, gdy nadmiar seriali i makaronu przestawał już cieszyć jak dawniej. Jest to zapis tego dziwnego czasu “samotności mieszkaniowej”, który był/jest jak trwający w nieskończoność ostatni dzień wakacji. Swoisty areszt domowy w mieszkaniu, które spłacać musisz jeszcze przez kolejne 28 lat – opowiada Dildo Baggins.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *