Loretta Lynn powraca z nowym albumem!

Nowy album studyjny „Still Woman Enough”.

Legacy Recordings/Sony Music Entertainment prezentują nowy studyjny album Loretty Lynn zatytułowany „Still Woman Enough”. Czwarty nagrany dla Legacy Recordings album dostępny będzie na płycie CD, albumie winylowym oraz w serwisach streamingowych.

Pięćdziesiąty album studyjny amerykańskiej ikony muzyki to hołd dla kobiet w muzyce country.
„Jestem bardzo wdzięczna, że niektóre z moich przyjaciółek dołączyły do mnie na moim nowym albumie. My, śpiewaczki, musimy trzymać się razem” – powiedziała Loretta Lynn. „To niesamowite, jak wiele wydarzyło się w ciągu pięćdziesięciu lat od premiery płyty ‘Coal Miner’s Daughter.’ Jestem niezmiernie wdzięczna, że mogłam odegrać rolę w historii amerykańskiej muzyki”.
Podobnie jak poprzednie albumy artystki nagrane dla Legacy – Full Circle (wydany w marcu 2016), White Christmas Blue (2016) i Wouldn’t It Be Great (2018), Still Woman Enough nagrany został w Cash Cabin Studio w Hendersonville. Producentami płyty byli Patsy Lynn Russell i John Carter Cash.
Album zawiera 13 nowych nagrań Loretty Lynn, intymnych i elektryzujących utworów obejmujących różne aspekty jej repertuaru. Utwory na płycie to oryginalne kompozycje Loretty – od nowych piosenek, takich jak „Still Woman Enough” po nowe interpretacje klasyków, w tym: “I’m a Honky Tonk Girl” (jej pierwszy singiel wydany w marcu 1960 roku), “You Ain’t Woman Enough” (tytułowy utwór z jej pierwszego albumu na szczycie listy Billboard Hot Country Album w 1966 roku), “My Love” (1968), “I Wanna Be Free” (1971) oraz głęboko emocjonalny “Coal Miner’s Daughter Recitation” upamiętniający 50. rocznicę premiery singla (5 października 1970) i albumu (4 stycznia 1971).

Oprócz oryginalnych kompozycji album Still Woman Enough prezentuje spojrzenie Loretty na amerykańską muzykę tradycyjną: „I Don’t Feel at Home Any More”, „Old Kentucky Home”, „Where No One Stands Alone”, „I’ll Be All Smiles Tonight” czy „I Saw the Light.”
Na okładce „Still Woman Enough” Loretta nosi replikę (stworzoną specjalnie na potrzeby tego albumu przez jej długoletniego krawca i projektanta Tima Cobba) – sukienki, którą miała na sobie na okładce albumu „Coal Miner’s Daughter”.
„Coal Miner’s Daughter” to piosenka, z której artystka jest najbardziej dumna, to także tytuł jej autobiografii z 1976 roku i nagrodzonej Oscarem adaptacji filmowej z 1980 roku, w której Sissy Spacek wcieliła się w rolę Loretty Lynn.
Tracklista CD:
1. Still Woman Enough (feat. Reba McEntire & Carrie Underwood)
2. Keep On The Sunny Side
3. Honky Tonk Girl
4. I Don’t Feel At Home Anymore
5. Old Kentucky Home
6. Coal Miner’s Daughter (Recitation)
7. One’s On The Way (feat. Margo Price)
8. I Wanna Be Free
9. Where No One Stands Alone
10. I’ll Be All Smiles Tonight
11. I Saw The Light
12. My Love
                    13. You Ain’t Woman Enough (feat. Tanya Tucker)
Tracklista LP:
Strona A
1. Still Woman Enough (feat. Reba McEntire & Carrie Underwood)
2. Keep On The Sunny Side
3. Honky Tonk Girl
4. I Don’t Feel At Home Anymore
5. Old Kentucky Home
6. Coal Miner’s Daughter (Recitation)
Strona B
1. One’s On The Way (feat. Margo Price)
2. I Wanna Be Free
3. Where No One Stands Alone
4. I’ll Be All Smiles Tonight
5. I Saw The Light
6. My Love
7. You Ain’t Woman Enough (feat. Tanya Tucker)
https://prowly-uploads.s3.eu-west-1.amazonaws.com/uploads/landing_page_image/image/317570/f0b7c3f2e4c5a2a3f2c1d2214f700385.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *