DEAD LABEL wydaje teledysk do singla “Deadweight”

Po niedawnym przełożeniu ich zaplanowanego występu na Download Festival UK w czerwcu tego roku, DEAD LABEL wydali swoją pierwszą nową muzykę z 2021 roku.

Pomimo wpływu globalnej pandemii, DEAD LABEL byli zajęci pracą nad długo oczekiwaną kontynuacją „Throne of Bones” z 2016 roku [który wciąż jest w toku] i przerwali ciszę 2021 roku swoim pierwszym, niesamowicie nowym singlem. / video, „Deadweight” .

Fani będą zaznajomieni z mnóstwem singli, które przez lata następowały od „Pure Chaos” do „False Messiah”, „Triggered” i „Dystopian Complex”. Teraz, po raz pierwszy i wkrótce
popularność, wszystkie poprzednie single można znaleźć na nadchodzącej nowej EP-ce zespołu, „Anthology” .

Aby uczcić wydanie „Anthology”, EP zawiera dwa nowe utwory, które nigdy nie zostały oficjalnie wydane i były słyszane jedynie podczas występów zespołów na żywo przez lata, z „Deadweight” jako głównym singlem. Po uznanych przez krytyków występach z GOJIRA w londyńskiej Brixton Academy i Manchesterze Apollo latem 2019 roku, DEAD LABEL przyciągały uwagę fanów metalu na całym świecie, przez cały czas wpływając na agentów rezerwacji i media, dzięki ich charakterystycznemu brzmieniu. ekstremalnie ciężki dźwięk oparty na groove. Koncertowanie z Fear Factory, Machine Head, Gojira, Jinjer i występy na scenach Metal Days, Bloodstock Festival, Boomtown, Download, 2020/2021 były wielkim rokiem dla Irlandczyków. czteroczęściowy.

Zaplanowane występy w Wacken Open Air, Resurrection, Download, Ireland’s Sunstroke, a także niektóre inne (jeszcze nie ogłoszone) trasy musiały zostać odłożone na półkę, co doprowadziło do ogromnego kreatywnego wzrostu dla następnych pełnometrażowych zespołów, nad którymi nadal pracują. .

Perkusista Claire Percival skomentowała najnowszy singiel zespołu: „ Deadweight” to utwór bardzo osobisty dla Dead Label. To oczyszczająca odpowiedź na pewne rzeczy, które wydarzyły się w przeszłości, więc pomyśleliśmy, że najlepszym sposobem na wyładowanie złości jest przekształcenie go w coś pozytywnego. To był bardzo wyzwalający proces i nie możemy się doczekać, aby wydać go na żywo.
Komentując nadchodzący album: „ Kiedy blokada dotknęła nas po raz pierwszy w marcu 2020 roku, po prostu opuściliśmy głowę i zaczęliśmy pisać tak, jak nigdy wcześniej nie robiliśmy. Odkryliśmy tak wiele pomysłów i aranżacji, które otworzyły bogatą żyłę kreatywności.
Musisz też pamiętać, że to nasz pierwszy raz, kiedy piszemy jako czteroelementowy. Mick [Hynes] wniósł do naszego dźwięku pewien posmak, który ostatecznie uczynił go większym, cięższym i cóż…. Po prostu miażdży!
Powiedzieć, że jesteśmy podekscytowani tymi nowymi piosenkami, to mało powiedziane. Zostały napisane z pasją [i frustracją] naszej stłumionej energii i pragnieniem powrotu na scenę. Każda piosenka jest swoim własnym wieżowcem… wypełnionym betonem. Nowy materiał brzmi super ciężko!

Dead Label pojawi się w irlandzkiej sieci telewizyjnej RTE, w ramach specjalnego programu Metal Music w Irlandii w poniedziałek 29 marca. Możesz uzyskać dostęp do „My Tribe” przez RTE One lub przez RTE Player dla mieszkańców spoza Irlandii.
Sprawdź zwiastun tutaj https://www.youtube.com/watch?v=Fxo_mCK5rpU

Aby uczcić wydanie singla, od 26 marca dostępna będzie nowa limitowana koszulka Deadweight w sklepie internetowym zespołu, kliknij: https://www.deadlabelofficial.com/
.
EP Dead Label „Anthology” ukaże się w piątek 9 kwietnia z nowym singlem / wideo „Flux”.

ANTHOLOGY Track listing:
1. DEADWEIGHT
2. PURE CHAOS
3. TRIGGERED
4. FLUX
5. FALSE MESSIAH
6. DYSTOPIAN COMPLEX

https://www.facebook.com/DeadLabel
https://twitter.com/DeadLabelIRE
https://www.instagram.com/deadlabelband/
https://www.deadlabelofficial.com/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *