WHITE WIZZARD wydaje teledysk „Viral Insanity” z udziałem Marka Boalsa na wokalu

Pierwsza od trzech lat piosenka tradycyjnego / klasycznego heavy metalowego zespołu jest już dostępna do streamingu i pobrania

Amerykańscy tradycjonaliści metalowi, WHITE WIZZARD , wydali swój pierwszy nowy utwór od trzech lat. Nowy singiel grupy, „ Viral Insanity ”, jest już dostępny do przesyłania strumieniowego przez M-Theory Audio (aw Japonii przez Trooper Music ) pod adresem http://smarturl.com/ww-viral . Piosenka – w której założyciel zespołu i basista Jon Leon dołączył ponownie do gitarzystów Jamesa LaRue i Willa Wallnera – jest również pierwszym nagraniem WHITE WIZZARD, w którym występuje nowy perkusista Jonathan Brown, wieloletni fan zespołu. Obowiązki wokalne na tym singlu pełnił tymczasem szanowany weteran heavy metalu Mark Boals ( Yngwie Malmsteen , Dio Disciples , Royal Hunt , Ring of Fire ).

Kiedy zespół podszedł do mnie, nie byłem z nimi zaznajomiony, ale po wysłuchaniu od razu zafascynowała mnie energia i klimat muzyki zespołu ”, wyjaśnia Mark Boals . „ To klimat starej szkoły z mnóstwem energii i ruchu. Szybka, gigantyczna lokomotywa na sterydach!

Jako dziecko album„ Trilogy ”Yngwiego Malmsteena był moim ulubionym i zawsze myślałem, że wokale i piosenki na tym albumie są jednymi z najlepszych w historii heavy metalu ” – mówi Jon Leon . „ Napisałem piosenkę„ Viral Insanity ”po hicie Covid-19 i jedna rzecz doprowadziła do drugiej i skontaktowano mnie z Markiem. Czułem, że piosenka była idealna dla jego głosu. Wszyscy śledziliśmy w domu, więc wysłałem mu moje dema, a on je załatwił. Will i James po prostu zabijają głównych bohaterów, a współpraca z naszą muzyczną ikoną i bohaterem była dla nas zabawną kwarantanną. Mamy nadzieję, że Ci się spodoba! W 2021 roku i później czeka nas znacznie więcej. Baw się i bądź bezpieczny.

Odkąd wkroczyli na metalową scenę w 2007 roku z zaraźliwym „ High Speed ​​GTO ”, WHITE WIZZARD konsekwentnie i dumnie unosił flagę tradycyjnego heavy metalu, generując cztery pełnometrażowe albumy melodyjnych metalowych headbangerów, które są wypełnione szybkimi riffami i chwytliwymi. chóry. Najnowszy album grupy, „ Infernal Overdrive ” z 2018 roku, otrzymał pozytywne recenzje, a krytycy docenili zespół, który strzelał na wszystkie cylindry, czerpiąc inspirację z rozszerzonego wachlarza wpływów, takich jak Rush, Led Zeppelin i Metallica, który został płynnie zintegrowany z ich istniejący plan.

Obecny skład WHITE WIZZARD dostarczył dodatkowego zastrzyku gitarowej świetności po powrocie w 2019 roku Wallnera – który grał na płycie grupy z 2013 roku „ The Devil’s Cut ” – powracając do Leona i innego gitarzysty LaRue . „ Viral Insanity ” zawiera również wybitny wysiłek perkusyjny nowego członka Browna i wokal, który potwierdza, dlaczego Boals był szanowany w tym gatunku przez cztery dekady.

Więcej informacji na temat planów WHITE WIZZARD na 2021 rok zostanie ujawnionych w nadchodzących tygodniach

www.facebook.com/WhiteWizzard
www.instagram.com/whitewizzardofficial

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *