Brazylijski obiecujący kwartet stoner / doom Void Tripper wydaje solidny i hałaśliwy nowy utwór „Burning Woods”

Brazylijski zespół stoner / doom, Void Tripper, wydał singiel „Burning Woods” jako pierwszy krok naprzód pierwszego albumu studyjnego zespołu zatytułowanego „Dopefiend”, którego wydanie planowane jest na pierwszy semestr. „Dopefiend” to efekt przygotowań zespołu do tego, by stać się ich najlepszym wydawnictwem z pięcioma utworami o masywnym, nudnym i solidnym brzmieniu, które obiecuje zadowolić najbardziej wymagających słuchaczy z całego świata. Nagrany głównie w domu (z perkusją nagraną w studio Casa de Ensaio) i zmiksowany / zmasterowany w Cosmos Art Studios, album zawiera produkcję Rafauma Costy (muzyka i producent z Rio Grande do Norte).

„Dopefiend” to, jak mówi sam zespół, „podróż bez powrotu do psychodelicznego i brudnego szaleństwa, z silnymi wpływami Sludge, Stoner i Doom i przedstawiająca problemy dzisiejszego społeczeństwa kwasowymi tekstami”. Zespół krytykuje postawę rządu Bolsonaro, biorąc za przykład ich zaniedbanie podczas pożarów lasów amazońskich w 2019 r., Aż do ostatnich dni, z ich ciągłym zaprzeczaniem pandemii i skandali korupcyjnych, rysując podobieństwa z autorytarnymi władcami, które pojawiły się w całej Europie. historia ludzkości. Mówiąc słowami zespołu, „podczas gdy Bolsonaro gra rolę prezydenta, Brazylia płonie”.
W połowie 2016 roku czterech przyjaciół, którzy znali się od szkoły, miało pasję wspólne: Black Sabbath. Nawiązując do takich zespołów jak Acid Bath, Church of Misery, Melvins, Electric Wizard i Sleep ta pasja zaowocowała stworzeniem Void Trippera. Zespół pożycza od brzmienie Stoner Rock i ciężar Doom Metalu, zmieszane z psychodelią i brudnymi riffami. Jest dwóch wokalistów i gitarzystów (Mário Fonteles i Anastácio Júnior na przemian z agresywnością i melodia z perkusistą Gabrielem Motą eksplodującą ciężkimi atakami na bębny przy akompaniamencie oszałamiający bas Jonatasa Monte, w brzmieniu, które jednocześnie nawiązuje do dźwięku klasyka lat 70. i odkrywanie agresywności Sludge Metal.

“DOPEFIEND” tracklisting:

1-Devil’s Reject
2-Burning Woods

3-Hollow

4-Satan & Drugs

5-Comatose

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *