Kings of Convenience po 12 latach przerwy z nowym albumem

Uwielbiana w Polsce grupa Kings of Convenience ogłasza premierę pierwszego po 12-letniej przerwie albumu studyjnego. „Peace or Love” ukaże się 18 czerwca, a już teraz możemy posłuchać pierwszego singla: „Rocky Trail”.

Subtelna moc „Rocky Trail” jasno mówi, że dłuższa przerwa w niczym nie zaszkodziła Kings of Convenience. To wciąż ta wyjątkowa wrażliwość oraz emocjonalna elokwencja, dzięki której zespół zdobył liczne grono fanów na całym świecie, także w Polsce. Akustyczna melodia z akompaniamentem skrzypiec oraz wokalami duetu tworzą coś subtelnego, a zarazem przywołującego mnóstwo dobrych wspomnień. W tekście słyszymy kontemplację na temat percepcji oraz żalu.

Erlend Oye wyjaśnia: – To kolejna klasyczna kompozycja Eirika, która zręcznie ignoruje zasadę zwrotka-refren-zwrotka. To pop, ale inny niż ten, który znamy.
Album „Peace or Love” to brzmienie dwóch wieloletnich przyjaciół, którzy eksplorują najnowszą fazę wspólnego życia i próbują uchwycić tę magię w muzyce. Nagrania do płyty trwały pięć lat i odbyły się w pięciu różnych miastach. Całość brzmi świeżo jak wiosenny poranek: 11 utworów o życiu i miłości, z pociągającym pięknem, czystością i emocjonalnością – czyli dokładnie tym, czego możemy spodziewać się po Kings of Convenience.
Eirik Glambeck BoE i Erlend Oye poznali się w szkole w Bergen w Norwegii i najpierw występowali w rockowym zespole Skog, by w 1999 roku założyć duet. Jako Kings of Convenience muzycy wyznaczyli nowe szlaki w nurcie intymnej, akustycznej muzyki. Grupa wydała trzy świetnie przyjęte albumy, koncertowała na całym świecie i zaskarbiła sympatię milionów słuchaczy.
https://prowly-uploads.s3.eu-west-1.amazonaws.com/uploads/landing_page_image/image/326370/abbd371c2e899f49f642dd33ae5669f3.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *