Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Clannad Official Event, Klub Studio

11 maja/ 19:00 - 23:30

LiveNation.pl

W związku z ogromnym zainteresowaniem nadchodzącymi koncertami zespołu Clannad, zespół ogłasza dodatkowy koncert w Krakowie.
Pożegnalna trasa zespołu obejmie aż cztery występy w Polsce – dwa z nich są już w całości wyprzedane.
27 kwietnia – klub Stodoła, Warszawa / SOLD OUT
28 kwietnia – klub Studio, Kraków / SOLD OUT
Dodatkowe koncerty:
12 maja – klub Stodoła, Warszawa
11 maja – klub Studio, Kraków
Bilety dostępne na LiveNation.pl oraz Ticketmaster.pl

Clannad (wywodzący się ze słowa „klan”, w języku greckim „rodzina”) został utworzony w 1970 roku przez rodzeństwo Moya, Ciarána i Pól Brennana oraz ich wujków Noela i Pádraiga Duggana (który niestety zmarł w 2016 roku). Niedługo później zespół liczył już 6 członków po tym jak dołączyła do niego Enyia Brennan, która w tamtym czasie odnosiła również sukcesy w karierze solowej. Wielokrotnie nagradzany zespół bez wątpienia zrobił więcej niż jakakolwiek inna grupa, aby przekazać irlandzką muzykę i język irlandzki światowej publiczności. Łącząc elementy tradycyjnej muzyki irlandzkiej i bardziej współczesnego folku, new age i rocka stworzyli wyjątkowo unikalne i eteryczne brzmienie. Połączenie nostalgicznych melodii i hipnotyzującego wokalu jest ponadczasowe i jednocześnie przemawia do światowej publiczności w każdym wieku.
Po minionej dekadzie, podczas której wydali pięć niezwykle wpływowych i przełomowych albumów, w 1982 roku Clannad zyskał większą rozpoznawalność po nagraniu ścieżki dźwiękowej do serialu telewizyjnego „Harry’s Game”, który poruszał problemy Irlandii Północnej. Utwór stał się komercyjnym sukcesem po wydaniu go w formie singla, osiągając 2. miejsce na liście najczęściej odtwarzanych utworów radiowych w Irlandii i 5. w Wielkiej Brytanii, otrzymał również nagrodę Ivor Novello oraz został wykorzystany w filmie Patriot Games. Jest to jedyny hit zaśpiewany w całości w języku irlandzkim.
Oprócz niesamowitych osiągnięć tej ponadczasowej piosenki, w 1984 roku Clannad zdobył nagrodę BAFTA w kategorii „Best Original Television Music” za ścieżkę dźwiękową z albumu „Legend” (stając się pierwszym irlandzkim zespołem, który zwyciężył w tej kategorii), na którym znalazła się muzyka wykorzystana później w serialu Robin Of Sherwood. W ciągu dwóch dziesięcioleci, zespół zdobył nagrodę Grammy („Najlepszy album New Age” za album „Landmarks” z 1999 roku), Billboard Music Award oraz nagrodę BBC 2 Folk Award (za całokształt twórczości).
Clannad współpracował z wieloma różnymi artystami, w tym Brucem Hornsby, Steve Perry, JD Souther, Paul Young i Duke Special, ale jak dotąd do najbardziej udanych kooperacji zaliczają współpracę z ich entuzjastycznym zwolennikiem i fanem, Bono z U2. Artysta ogłosił, że piosenkarka Moya jest „jednym z największych głosów jakie ludzkie ucho może doświadczyć”, Bono połączył swoje siły z zespołem w utworze, który nadaje tytuł nadchodzącemu wydawnictwu – In A Lifetime.
Premiera zaplanowana została na 13 marca 2020 i ukaże się nakładem BMG.

Szczegóły

Data:
11 maja
Czas:
19:00 - 23:30
Koszt:
LiveNation.pl
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/213182646461683/

Organizator

Live Nation

Miejsce

Klub Studio
Budryka 4
Kraków, 30-072 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
Highlights info row image www.klubstudio.pl