Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

The Sonic Dawn, Eclipse Tour 2019

9 lutego/ 19:00 - 23:30

PLN49

 

Kiedy?: 9 lutego 2019
Gdzie?: Chmury, 11 listopada, Warszawa

Bilety: 49 zł
dostępne na: progresja.com, goout.net, bilety24.pl, eventim.com oraz stacjonarnie w: sieci salonów Empik i Media Markt

Zalecamy kupowanie biletów wyłącznie w wymienionych powyżej bileteriach. Kupując bilety w innych miejscach ryzykują Państwo kupno fałszywego biletu.

***********************************************************************
The Sonic Dawn – Psychodelia najwyższych stanów świadomości

Prestiżowy magazyn „Classic Rock” napisał o zespole: „Dania wkracza na światowy rynek leków psychoaktywnych”. Jednak jedynymi składnikami potrzebnymi do przyłączenia się do tej słonecznej podróży są muzyka i otwarty umysł. Zespół z Kopenhagi wystąpi na dwóch koncertach w Polsce: we Wrocławiu i Warszawie.
Sonic Dawn został założony w Kopenhadze pod koniec 2013 r. przez przyjaciół z dzieciństwa Emila Bureau, Jonasa Waabena i Nielsa “Bird” Fuglede. Wkrótce zostali przechwyceni przez lokalną podziemną wytwórnię Levitation Records, która wydała ich debiutancki singiel „Down the Line”. Utwór był pieśnią inspirowaną życiem Roky Ericsona – amerykańskiego piosenkarza i songwritera.
W październiku 2015 r. wydali album „Perception”, który łączy szereg muzycznych stylów w psychodeliczną całość, z intencją przeniesienia słuchacza w nieznane. Na tym albumie pojawił się Erik “Errka” Petersson, grający na instrumentach klawiszowych. Niezwykle kolorowe okładki zaczął projektować dla zespołu Robin Gnisty.

W kwietniu 2017 r. zespół wydał drugą płytę – „Into the Long Night”. Wszystkie utwory zostały napisane w dzień, a nagrywane w nocy. Członkowie Sonic Dawn spędzili miesiąc w pełnej izolacji w wiejskim domu położonym nad Morzem Północnym. Muzyka na płycie jest pozornie lekka i miła, ale w rzeczywistości mroczna i tajemnicza. Niesie też wiele krytycznych słów wobec współczesnego świata. Dzięki temu krążkowi zespół stał się niezwykle popularny w Danii i wyruszył największą jak dotychczas europejską trasę koncertową.

https://www.youtube.com/watch?v=WqdvZxSnzEw

Powróciwszy z trasy The Sonic Dawn od razu rozpoczął intensywną pracę nad trzecim albumem – „Eclipse”. Płyta będzie miała premierę 1 lutego 2019 r. Zarówno pisanie piosenek, jak i produkcja były najbardziej wszechstronne w historii zespołu. Inspiracją były tragedie, jakie rozegrały się w grupie i wokół niej. „Eclipse” będzie najbardziej osobistym albumem Sonic Dawn.

Kubica Production zaprasza na dwa koncerty The Sonic Dawn. Zespół wystąpi 8 lutego (piątek) – we Wrocławiu, w klubie Firlej (ul. Grabiszyńska 56) i 9 lutego (sobota) w Warszawie, w klubie Chmury (ul. 11 Listopada 22). Koncerty w obu miastach rozpoczną się o godz. 19.00. Bilety w cenie 49 zł do nabycia na stronach: Bilety24.pl oraz https://kubicaproduction.com/.

„Eclipse”, trzeci pełnometrażowy album, powstał w wyniku całorocznej pracy z trzynastoma utworami starannie wyselekcjonowanymi spośród z ponad czterdziestu kompozycji. Muzycy inspirowali się osobistymi tragediami i obecnym załamaniem świata. Stworzyli utwory pełne rozpaczy, jaką każdy zna z autopsji. Muzyka ma jednocześnie dawać nadzieję, że możemy się wyleczyć i stać mocniejszymi. Płytę nagrano w The Village Recording, najlepszym studiu analogowym w Danii, a wyprodukował ją sam zespół oraz Thomas Vang – współpracownik Rogera Watersa.
Zdjęcie: mat. pras. The Sonic Dawn

Szczegóły

Data:
9 lutego
Czas:
19:00 - 23:30
Koszt:
PLN49
Wydarzenie Tagi:
Strona internetowa:
https://web.facebook.com/events/750188152001746/

Organizator

Progresja

Miejsce

Chmury
11 listopada
Warszawa,
+ Google Map