Greta Van Fleet – premiera debiutanckiego albumu już 19 października!

Greta Van Fleet ogłasza premierę debiutanckiego albumu „Anthem of The Peaceful Army” – 19 października 2018

Największe rockowe odkrycie ostatnich lat, nieustannie porównywane do Led Zeppelin – Greta Van Fleet ogłasza premierę debiutanckiego albumu „Anthem of The Peaceful Army”. Każdy, kto zamówi album w przedsprzedaży, otrzyma możliwość pobrania nowego utworu „Watching Over”.

Jake Kiszka, Sam Kiszka, Josh Kiszka oraz Danny Wagner, czyli muzycy zespołu Greta Van Fleet, wspólnie napisali wszystkie 10 utworów na debiutancki album. Piosenki opowiadają o nowych początkach, miłości, uczciwości, niewinności, przygodach, różnorodności oraz prawdzie. Mocarny wokal, płomienne riffy, majestatyczna perkusja i kołyszące linie basu na „Anthem of The Peaceful Army” tworzą wybuchową mieszankę rocka, soulu i bluesa.

Za produkcję debiutanckiego krążka Grety Van Fleet odpowiadają Marlon Young, Al Sutton oraz Herschel Boone (The Rust Brothers). Nagrania odbyły się w Blackbird Studios w Nashville oraz Rustbelt Studios w Royal Oak w stanie Michigan.

Pierwszy singiel z „Anthem of The Peaceful Army”, „When The Curtain Falls”, został wydany w połowie sierpnia i znajduje się w Top 10 najpopularniejszych utworów rockowych w Stanach Zjednoczonych. Utwór ma już ponad 13 mln streamów, natomiast psychodeliczny klip zanotował ponad 1,7 mln wyświetleń.

Greta Van Fleet zadebiutowała w marcu 2017 singlem „Highway Tune”, który przez pięć tygodni z rzędu zajmował 1. miejsce na U.S. Rock Radio Charts oraz dziewięć tygodni okupował szczyt kanadyjskiego zestawienia Active Rock Radio Charts. Po debiucie zespół zagrał mnóstwo wyprzedanych koncertów w Ameryce Północnej oraz Europie oraz zbierał pochwały od takich artystów jak Elton John, Nikki Sixx czy Justin Bieber. Greta Van Fleet ma rzesze fanów na całym świecie, a grupa ta nieustannie się powiększa.

 

EP-ki „Black Smoke Rising” i „From the Fires” spotkały się z olbrzymim zainteresowaniem w Polsce. Oba wydawnictwa zostały bardzo ciepło przyjęte zarówno przez słuchaczy, jak i krytyków. Single z obu wydawnictw świetnie radziły sobie na listach przebojów Trójki i Antyradia.

Dawno na rynku nie pojawił się ktoś, kto od samego początku prezentował poziom największych rockowych sław – All About Music

 

Jeżeli miałbym wskazać zespół, który „wygrał” końcówkę roku 2017 to bez cienia wątpliwości jest to formacja braci Kiszka – Greta Van Fleet. (…) „From the Fires” to osiem rewelacyjnie zagranych i skonstruowanych utworów – to wybuchowa mikstura hard rocka i muzyki pop z odrobiną bluesa czy nawet funky – Rock Area

 

Chłopcy w wieku nastoletnim, prędzej wyglądający na boysband, wycinający hard rocka z mocnymi wpływami bluesa miło mnie zaskoczyli. (…) wokalista Joshua Kiszka (…) śpiewa jako żywo jak młody Robert Plant (…) – Rock Magazyn

 

Greta Van Fleet prezentuje muzykę na bardzo wysokim poziomie, a wielu liczących muzyków może tylko pomarzyć, aby znaleźć się w czołówce zestawienia Billboard, co młody zespół z Michigan osiągnął na samym początku swej kariery – Kulturalne Media

 

Tak prezentuje się lista utworów na „Anthem of The Peaceful Army”:

  1.   Age of Man
  2.   The Cold Wind
  3.   When The Curtain Falls
  4.   Watching Over
  5.   Lover Leaver (Taker Believer)
  6.   You’re The One
  7.   The New Day
  8.   Mountain of the Sun
  9.   Brave New World
  10. Anthem

W wydaniu cyfrowym płyta będzie zawierać dodatkowy 11 utwór „Lover, Leaver (Taker, Believer)”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!