R.E.M. w BBC – wyjątkowe koncertowe wydawnictwo

Rzadkie nagrania studyjne oraz koncertowe, które obejmują 25 lat kariery R.E.M. – taki materiał trafi na wydawnictwo „R.E.M. at the BBC”, które ukaże się 19 października.

„R.E.M. at the BBC” będzie dostępne w kilku formatach: super deluxe 8CD/1DVD, 2CD, 2LP oraz w serwisach cyfrowych. W kolekcji nie zabraknie niepublikowanych wcześniej nagrań koncertowych, jak i rarytasów ze studia. W boksie 8CD/1DVD znajdzie się m.in. „John Peel Session” (1998), występy z audycji „Drivetime” i „Mark and Lard” (2003), wyjątkowy występ „Radio 1 Live Longue” (2008) czy nagrania z koncertów w Nottingham (1984), występ z Milton Keynes Monster Tour (1995) oraz headlinerski set z Glastonbury (1999).
 
Na DVD trafił 60-minutowy, kameralny występ uwieczniony na „Accelerating Backwards”. Film po raz pierwszy będzie oficjalnie dostępny poza Wielką Brytanią. W dokumencie, poza koncertem, można obejrzeć też niezwykle interesujące wywiady z Michaelem Stipe’em, Peterem Buckiem oraz Mike’iem Millsem. Całość dopełniają odcinki „Top of the Pops” z udziałem R.E.M. oraz odcinek „Later… With Jools Holland” z 1998 roku. Do boksu dołączona jest książeczka, w którym można przeczytać m.in. relacje pracowników BBC na temat współpracy z zespołem.
2CD i 2LP zawierają zestaw najlepszych utworów zarejestrowanych w studiu BBC. W wersji cyfrowej będzie można posłuchać wszystkich płyt z wydania 8CD.
Pierwszym singlem promującym wydawnictwo jest „Losing My Religion” z 1991 roku – z sesji „Into The Night” BBC 1. Co tydzień do premiery będzie ukazywał się nowy singiel.
Pełna lista utworów na wydawnictwie „R.E.M. at the BBC” dostępna tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!