TRANSGRESJA, finaliści Antyfestu 2018, ostro wkraczają do gry!

Transgresja to zespół z Dąbrowy Górniczej grający alternatywny, mocny i psychodeliczny ROCK. Bardzo osobiste teksty Pawła Gładysza odsłaniają jego życiowe doświadczenia, we współczesnym świecie bardzo bliskie przyjaciołom z zespołu oraz stale rosnącej liczbie fanów. 

Zgodnie z duchem transgresjonizmu – przekraczania granic, łamania utartych schematów – muzyka Transgresji, czerpiąca inspiracje z wielu różnorodnych źródeł, nie daje się łatwo zaszufladkować w jednym gatunku.

Spektakularny wizerunek (zespół wykorzystuje na koncertach lampy UV i perfekcyjną stylizację opartą na farbach fluorescencyjnych), bardzo mocny i życiowy przekaz powodują, ze koncerty to – oprócz energetycznych walorów muzycznych – niezapomniane show.

Już w sobotę 15.09.2018 o godz. 20.00 można zobaczyć ich występ w programie Mam Talent w TVN.

Zespół kończy prace nad debiutanckim albumem, do którego materiał został zarejestrowany w Hertz Studio w Białymstoku, pod czujnym okiem producentów Sławka i Wojtka Wiesławskich.  Niebawem premiera singla zapowiadającego album oraz koncert premierowy.

Zadebiutowali na scenie w 2016 roku i bardzo szybko zyskali mocne wsparcie stale rosnącej grupie Fanów. Niedługo później światło dzienne ujrzało pierwsze demo zespołu – “Ludzie atomów masowej destrukcji” – zawierające trzy utwory nagrane na tzw. “setkę”. Zespół jest laureatem przeglądów muzycznych: “100-tka i gra muzyka” w Dąbrowie Górniczej, “FAZA 2017” w Katowicach oraz “Rockosz 2017” w Bielsku-Białej. We wrześniu 2017 ukazało się pierwsze pełne wydawnictwo zespołu – EPka “Spokój znajdzie niewielu”, nagrana w “Studio dmb” w Bielsku-Białej.

W 2018 roku finaliści Antyfestu Antyradia i Emergenza Festival, zwycięzcy New York Festiwal w Łodzi i Rockowiska w Olkuszu. Transgresja ma na swoim koncie dziesiątki koncertów, dzielili scenę z zespołami takimi jak : Organek, Luxtorpeda, NeuOberschlesien, Bracia Figo Fagot, Łydka Grubasa, Kabanos, Lao Che, Proletaryat, Hope czy T.Love.

Członkowie zespołu
Paweł Gładysz “Gładky”: wokal
Mateusz Kołodziejczyk “Komin”: gitara
Marcin Bula “Bulion”: perkusja
Rajmund Borek “Mund”: bas
Tomasz Wącirz “Wąski”: klawisze\synth&sample

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *