Nowy Teledysk Prince’a : “Mary Don’t You Weep”

Dzięki spadkobiercom zmarłego w 2016 roku genialnego Prince’a Jego fani na całym świecie mogą podziwiać poruszający teledysk do premierowego utworu artysty – “Mary Don’t You Weep”. Video promuje płytę “Piano & A Microphone 1983”, która pojawi się w sklepach dzisiaj .

Blisko 1,300 dzieci umiera, a 5,790 jest rannych każdego roku,  w wyniku użycia broni palnej tylko w Stanach Zjednoczonych!

“The system is broken. It’s going to take the young people to fix it this time. We need new ideas, new life…”

– Prince

Utwór to niesamowita interpretacja Prince’a XIX-wiecznej kompozycji. Teledysk do niego wyreżyserował Salomon Ligthelm, a zdjęcia odbyły się w Nowym Jorku. Obraz jest wyrazem sprzeciwu przeciw przestępstwom przy użyciu broni, popełnianym w Ameryce. To również hołd dla tych wszystkich młodych ludzi, którzy co roku giną w USA wskutek tych własnie przestępstw. Ligthelm nawiązał w ten sposób do działalności społecznej Prince’a, konkretnie do tego, co artysta zrobił w Baltimore w 2015 roku po zabiciu w tym mieście Freddiego Graya. Prince zagrał i był gospodarzem koncertu pod hasłem “Rally 4 Peace”. Wydarzenie było transmitowane w streamingu na platformie TIDAL, a uzyskane dzięki niemu pieniądze, trafiły do lokalnych organizacji charytatywnych.

Album “Piano & A Microphone 1983” to dziewięć utworów i 35 minut muzyki Prince’a. Nagranej przez artystę na kasecie w jego domowym studiu w 1983 roku. Płyta pozwala wejrzeć w proces twórczy Księcia. Zawiera wyjątkową wersję klasycznego “Purple Rain”, cover piosenki Joni Mitchell “A Case Of You”, czy “International Lover”. 
 
Utwór “Mary Don’t You Weep” znalazł się w niedawnym filmie Spike’a Lee “BlackKkKlansman”, na napisach końcowych. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!