Dziś premiera nowego albumu Lorien

Dziś ukazała się pierwsza od 2002 roku płyta warszawskiej grupy Lorien zatytułowana “Sny Moje”.

Jest to trzecia, a zarazem najbardziej dojrzała i spójna płyta zespołu. Tak jak w tekstach wokalistki Ingi Habiby pragnienia przeplatają się z rozczarowaniem, a czułość z ostrym buntem, tak i w muzyce zespołu nastrojowe melodie przeplatają się z mocnym, pełnym niepokoju graniem.

Chcesz śnić o miłości, bliskości, szczęśliwej rodzinie i pokoju na świecie, a tymczasem… Tymczasem, gdy zamykasz oczy, pod powiekami pojawiają się koszmary: przepełniona zimnem pustka, ludzka nienawiść i obojętność, świat pogrążony w wojnie i chaosie…

Po wieloletniej przerwie albumem „Sny moje” na rynek muzyczny powraca grupa Lorien. Jest to trzecia, a zarazem najbardziej dojrzała i najbardziej spójna płyta zespołu. Tak jak w tekstach Ingi Habiby pragnienia przeplatają się z rozczarowaniem, a czułość z ostrym buntem, tak i w muzyce zespołu nastrojowe melodie przeplatają się z mocnym, pełnym niepokoju graniem.

Na „Snach moich” Lorien, nie rezygnując z charakterystycznego dla siebie mroku, wykracza jednak dość zdecydowanie poza schematy „gotyku”, z którym dotychczas był kojarzony. W kompozycjach zespołu można usłyszeć elementy rocka alternatywnego, prog rocka, folku… Prawdziwą perełką zaś jest obecność liry korbowej, która – użyta w sposób niekonwencjonalny – nadaje utworom oryginalnego i niebanalnego brzmienia.

Niebanalna jest również okładka. Obrazy Arkadiusza Szymczaka ARIUSA doskonale harmonizują z wizją świata, którą na swej najnowszej płycie wyśnił Lorien.

Tracklista:
1. I don’t
2. Mów do mnie
3. Miasto tonie
4. Porzucone
5. Faith-Healer
6. Ciało na pół
7. Nieważne
8. 45
9. Sny moje
10. Stop wojnie

Premiera płyty 12 października 2018.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *