WOŚP chce pobić rekord w udzielaniu pierwszej pomocy!

Już jutro, 16 października, punktualnie o godzinie 12:00 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy podejmie próbę pobicia rekordu w pierwszej pomocy! Do akcji cały czas można dołączyć! Fundacja zaprasza do udziału w akcji firmy, instytucje oraz osoby – liczy się każda pomoc! 

Do akcji w pierwszej kolejności zostały zaproszone wszystkie szkoły biorące udział w prowadzonym przez Fundację Programie Edukacyjnym “Ratujemy i Uczymy Ratować”, ale udział zadeklarowały także różne instytucje z całej Polski. Na chwilę obecną wpłynęły już zgłoszenia od 112 487 osób z 1 137 miejsc. 

Sztab główny akcji mieścić się będzie na Placu Europejskim w Warszawie. Stąd przedsięwzięcie będzie prowadzić Jurek Owsiak – prezes zarządu WOŚP, a uczestniczyć w nim będą zaproszeni goście, m.in. Janusz Andres – Prezes Polskiej Rady Resuscytacji oraz Glenn Vanden Houten Regional Director – Europe & Africa American Heart Association International oraz uczniowe ze szkół, które działają aktywnie w ramach Programu Edukacyjnego “Ratujemy I Uczymy Ratować”.

Po zakończeniu próby bicia rekordu Jurek Owsiak w imieniu zarządu Fundacji Wielka Orkiestry Świątecznej Pomocy poinformuje zebrane osoby o szczegółach kolejnego, 27. Finału WOŚP. Podany zostanie temat zbiórki, szczegóły organizacyjne i informacje o możliwości zarejestrowania sztabu akcji.

 

O tym, jak wziąć udział w akcji bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej organizowanej przez WOŚP, można przeczytać na stronie www.rekord.wosp.org.pl.


– Spotykamy się 16 października o godzinie 12:00 – mówi Jurek Owsiak, prezes zarządu WOŚP – Cała akcja będzie trwała 30 minut, a udział w niej będzie świetną zabawą, połączoną z nauką pierwszej pomocy i wspaniałą integracją. Czekamy na Wasze zgłoszenia!

Bicie rekordu w resuscytacji w 2017 roku, fot. Łukasz Widziszowski

Akcję bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób Fundacja WOŚP organizuje co roku w terminie Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. Celem tego wydarzenia jest wspólne promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy. Po raz pierwszy próbę podjęto w 2013 roku. Wówczas w półgodzinnym ustanowieniu rekordu na terenie całego kraju wzięło udział aż 83 111 osób z 1132 instytucji. Z kolei w ubiegłym roku udział w próbie wzięło aż 85 010 osób!
 
Program Ratujemy i Uczymy Ratować prowadzony jest przez Fundację WOŚP nieprzerwanie od kwietnia 2006 roku i skierowany jest do klas I-III w szkołach podstawowych. Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą.
 
Szkoły podstawowe przystąpiły do Programu dobrowolnie, a Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała im bezpłatnie ponad 65 000 fantomów do nauki resuscytacji, podręczniki, filmy i inne niezbędne materiały dydaktyczne. Fundacja WOŚP cały czas prowadzi szkolenia dla nauczycieli i przekazuje potrzebne dla kontynuacji Programu materiały. Dzięki wspólnej inicjatywie blisko 3 mln dzieci zna zasady pierwszej pomocy! 
 
 
Bicie rekordu w resuscytacji w 2017 roku, fot. Łukasz Widziszowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!