Ofenbach na dwóch koncertach w Polsce

Francuski duet zagra 5. lutego w warszawskiej Progresji i 6. lutego w krakowskim Klubie Studio.

Paryski duet Ofenbach szybko zyskuje reputację jednego z najlepiej zapowiadających się zespołów sceny elektronicznej w swoim kraju i nie tylko. Na swoim koncie mają już nominacje do nagrody dla najlepszego młodego talentu przyznawanej przez DJ Mag we Francji. Muzycy zostali również zauważeni przez Spotify France, który umieścił ich na liście New Talent 2017, a ich mix “Come To Me” Lily & Madeleine osiągnął wynik 20 milionów odsłuchań. Także Shazam’s Futurs Hits doceniło zespół umieszczając go w pierwszej dziesiątce swojego zestawienia, zaś na liście iTunes dotarli już do 4. miejsca.

Założycielami Ofenbacha są przyjaciele z dziecinnych lat Dorian Lo i César de Rummel. Na muzyczne wody wypłynęli w 2014 roku, kiedy to zainteresowali się deep housem. Od tego czasu ich utwory były bogate w luźne, przyjemne wibracje, o czym świadczą np. “You Don” t Know Me”(z Brodie Barclay), „What I Want “(z KarlK) czy ” Around The Fire “, które ukazały się na kompilacji “Crosswalk, Vol.1″ obok utworów takich postaci jak Kungs i Nicolas Haelg.

Obecnie szturmem zdobywają kolejne stacje radiowe kawałkiem „Be Mine”, w którym prezentują swoja muzyczną wizję łączącą chłodne electro z żywym instrumentalnym brzmieniem inspirowanym bluesem i rockiem. Całości dopełnia niski zimny wokal. Przyciągają nowych fanów także dzięki starannie wyselekcjonowanej mieszance nowych utworów przeplatając je ze starszymi numerami i gorącymi remixami.

Na koncertach z pewnością nie może zabraknąć wielbicieli francuskiej elektroniki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *