Fisz Emade Tworzywo – 4.11. Palladium

Fisz Emade Tworzywo – jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym. Od 2001 roku wydali 10 płyt utrzymanych w stylistyce hiphopowej lub około hiphopowo-eklektycznej.

Jako pierwsi na tak wysokim poziomie wprowadzili w polskim hip hopie miękkie brzmienia i teksty nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu, do dzisiaj
bracia stale eksperymentują, starając się jednak by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik -wysoka jakość i zaangażowanie.

W wersji koncertowej występują jako FISZ EMADE TWORZYWO w mocno poszerzonym składzie wsparci znakomitymi muzykami. Ich płyta „Mamut”, wydana w 2014 roku, to jedno z największych dokonań zespołu. Uznana przez wielu dziennikarzy muzycznych za płytę roku, uzyskała status Platynowej Płyty, została również
laureatem Fryderyka 2015 w kategorii Album Roku Elektronika/ Indie/Alternatywa. 9 marca ukazała się kompilacja nagrań zespołu podsumowująca działalność Fisz Emade w latach 2000-2011. To czas kiedy płyty Tworzywa zdominowane były przez rap, narracyjne utwory, nie tak melodyjne i rozśpiewane jak późniejszy okres twórczości. Pełne dystansu i poczucia humoru ale i refleksyjne teksty, to często długie monologi, narracyjne formy doskonale oddające klimat muzyczny lat 90, kiedy to hip hop był gatunkiem dla braci wręcz rewolucyjnym.

„Chociaż trudno mi określić dzisiaj gatunek muzyki, którą dzisiaj tworzymy, to nie ma wątpliwości, że nie brzmiała by tak, a być może w ogóle nie było by nas na scenie muzycznej gdyby nie hip-hop lat 90tych i muzyka takich grup jak Tribe Called Quest i BEASTIE BOYS” mówi Fisz.

Godziny:
18:30 otwarcie klubu
20:00 koncert Fisz Emade Tworzywo
Podane godziny koncertów mogą ulec zmianie.

Bilety:
59 zł – przedsprzedaż
69 zł – od 22 października

Sprzedaż internetowa:
Ticketmaster Polska – http://bit.ly/FET_4lis_Ticketmaster
ebilet.plhttp://bit.ly/FET_4lis_eBilet
Eventim.plhttp://bit.ly/FET_4lis_Eventim
Palladiumhttp://bit.ly/FET_4lis_Palladium
Punkty sprzedaży: salony Empik, Saturn i Media Markt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *