Non Iron – “Innym Niepotrzebni” – dziś premiera wznowionego albumu!

Już dziś ukazuje się wznowienie debiutanckiego albumu hardrockowego zespołu NON IRON, „Innym Niepotrzebni”!

Grupa znana jest z wprowadzania do swojej muzyki elementów bluesa i heavy metalu, a jej skład zawsze był powiązany z wybitnymi postaciami polskiej sceny.

Album pierwotnie ukazał się w 1989 roku w wersji winylowej. Tym razem Metal Mind Productions wyda płytę po raz pierwszy w formie CD, a 16 listopada ukaże się także wersja LP o gramaturze 180g.

Lista utworów:

  1. Brat wielkiej biedy
  2. Niech cię pokocha zło
  3. Życia król
  4. Innym niepotrzebni
  5. Jak cień snuję się
  6. Przeklęta noc
  7. Każdy ci to powie
  8. To wszystko słowa, słowa, słowa

Album dostępny jest m.in. w Metal Mind Shop: https://shop.metalmind.com.pl/7252,produkt,pl.html

Zespół NON IRON założony został w 1985 roku w Poznaniu przez basistę Henryka Tomczaka (poprzednio TURBO, HEAM, STRESS). W pierwszym składzie występowali Zbigniew Ślatała – gitara, Janusz Musielak – gitara, Przemysław Wawrzyniak – perkusja, Przemysław Hałuszczak – harmonijka, Leszek Szpigiel – śpiew, Henryk Tomczak – gitara basowa. Niedługo potem do zespołu dołączył Wojciech Hoffmann – gitara. Rolę perkusisty przejął Wojciech Anioła, a następnie Jędrzej Kowalczyk. Po podjęciu współpracy zMetal Mind Productions kariera zespołu nabrała tempa i Non Iron zagrał duże koncerty m.in. podczas festiwalów w Jarocinie i Opolu. Debiutancki album grupy, „Innym Niepotrzebni”, ukazał się w 1989 roku. Po wydaniu płyty z zespołu odszedł Leszek Szpigiel (wyjechał na stałe do Niemiec), a rolę nowego wokalisty objął Grzegorz Kupczyk. W zespole pojawili się również tacy muzycy jak Andrzej Łysów, Zbigniew Dera i Maciej Matuszak.

Dyskografię zespołu uzupełniają płyty „Candles & Rain” (1990) oraz „91” (1991). Zespół działał do 1997 roku. W 2011 roku muzycy zespołu spotkali się w poznańskim klubie Blue Note podczas koncertu poświęconemu pamięci Andrzeja Sobczaka.

Obecnie Non Iron tworzą: Henryk Tomczak – gitara basowa, Janusz Musielak – gitara, Leszek Szpigiel – śpiew, Wojciech Hoffman – gitara i Jędrzej Kowalczyk – perkusja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *