Wardruna w przyszłym roku powróci do Polski!

W listopadzie 2019 r. norweska Wardruna wyruszy w trasę promującą wydany w tym roku album “Skald”.

Formacja założona przez Einara Selvika swój debiutancki album wydała w 2009 roku. Była to pierwsza płyta z planowanej trylogii runicznej. Muzycy komponują i wykonują utwory wykorzystując stare nordyckie instrumenty, a teksty pisane zarówno w norweskim jak i starym, nordyckim języku uzupełniają piękne kompozycje, budując wyjątkowy klimat surowej północy. Chociaż muzyka Wardruny często charakteryzowana jest jako folk czy ambient, to jednak żaden z tych gatunków nie jest w stanie opisać jej wyjątkowego stylu.

Album “Skald”, który ukazał się w listopadzie 2018 r. jest czwartym wydawnictwem grupy i zawiera materiał muzyczny, który wykorzystany został w popularnym serialu Vikings.

Jesienią 2019 roku zespół powróci do Polski na dwa koncerty: 19 listopada zagra po raz drugi w swej historii (poprzednio w roku 2017) na deskach Teatru Szekspirowskiego, zaś 21 listopada po raz pierwszy wystąpi w Warszawie na scenie Palladium.

Einar Selvik, lider Wadruny o zbliżającej się trasie: “Od dziesięciu lat niemal cały czas gramy koncerty, i chcemy teraz skupić się nagrywaniu nowego materiału. Dlatego już teraz ogłaszamy przyszłoroczną trasę. Rok 2019 będzie też zamykał dekadę działalności Wardruny i z tego względu będzie dla nas szczególnie ważny”.

Bilety na oba wydarzenie dostępne będą od 10 grudnia 2018 r.:

19 listopada, Gdańsk:

  • 170 zł (stojące)
  • 200 zł (siedzące)

Informacje o sprzedaży biletów na https://teatrszekspirowski.pl/

21 listopada, Warszawa:

  • 180 zł (stojące)
  • 230 zł (siedzące)

Informacje o sprzedaży biletów na www.teatrpalladium.com/

W dniu koncertu dostępna będzie ograniczona pula biletów kolekcjonerskich, które będzie można wymienić za bilety drukowane z systemu sprzedaży online i kasy Teatru Szekspirowskiego.

Organizatorami koncertów są Iron Realm Productions oraz Teatr Szekspirowski i Palladium.

Jednocześnie przypominamy, że już 2 lutego 2019 r. odbędzie się w krakowskim Klubie Studio koncert pobocznego projektu Einara Selvika oraz Ivara Bjørnsona z zespołu Enslaved, którzy wspólnie występują pod nazwą Hugsjá. Bilety na to wydarzenie wciąż są dostępne!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *