Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Mijamy ich na ulicy, w autobusie, w tramwaju… Zawsze wiozą ogromny bagaż, wypełniony przeżyciami i doświadczeniem. Mają też kieszenie pełne pięknych historii i wzruszeń. Nieskończoną ilość powodów, by pomagać do końca świata i o jeden dzień dłużej.

 

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza – święto herosów o lwich sercach. Ludzi gotowych zawsze nieść bezinteresowną pomoc. Skromni, wytrwali, nie uznający przeszkód i rzeczy niemożliwych. Prawdziwi i autentyczni we wszystkim.
Wolontariusze! Tworzycie świat piękniejszym. Dziękujemy za każdego z Was! Za każdą parę rąk, wyciągniętą do pomocy innym. Nie ważne, czy pomagasz wiele lat czy tydzień. Masz to coś – piękną, wyjątkową wrażliwość.

Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom, którzy w styczniową niedzielę grają w największej Orkiestrze, wybijając najgłośniejszy rytm gorących, czerwonych serc. Nie straszne są Wam mrozy, nikt i nic uśmiechu Wam nie odbierze. Odmieniacie razem z nami polskie szpitale, dbacie o zdrowie i życie innych!

Dziękujemy, że jesteście z nami w najpiękniejszym miejscu na Ziemi, na naszym wspólnym Pol’and’Rock Festival. W czerwonych, żółtych, czarnych koszulkach Pokojowego Patrolu, w najgorętsze dni lata. Zmęczeni, niewyspani, ale zawsze gotowi, by dbać o nasz DOM.

Swoją postawą dajecie dowód na to, że świat się jeszcze nie poddał, że idziemy do przodu, że czujemy odpowiedzialność za to, co nas otacza, że ból, cierpienie można zwalczać wspólnie, że nie ma lepszego lekarstwa niż drugi człowiek. Tworzycie niesamowite rzeczy, kreujecie rzeczywistość.
Bądźmy dzisiaj razem. Pokażmy się światu! Bądźcie dumni z siebie! Wrzucajcie zdjęcia na Facebooka czy Instagrama, dodając hashtagi: #volutneerPL i #wosp2019. Chcemy Was zobaczyć. Dajcie nam siłę! Cudowną energię! Już niedługo widzimy się na 27. Finale WOŚP – jesteśmy na całym świecie! Jesteśmy w kosmosie!

 
Znasz kogoś, kto tak jak Ty jest Wolontariuszem? Przekaż mu od nas życzenia! Bez wyjątku, świętujmy razem ten dzień!
 
fot. Dominik Malik/Fundacja WOŚP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *