Kolejni wykonawcy Rock na Bagnie 2019

Przyszłoroczna edycja odbędzie się w dniach 5-6 lipca 2019 r.

ROCK NA BAGNIE został doceniony przez jedną z największych międzynarodowych firm sprzedających bilety na koncerty, Ticketmaster. Nasz festiwal znalazł się na trzecim miejscu wśród najpopularniejszych imprez tego roku, na które bilety można było kupić właśnie za pośrednictwem tej strony. Zostaliśmy wyprzedzeni tylko przez Metallikę i GunsN’Roses, a w pobitym polu zostawiliśmy m.in. dwa koncerty Iron Maiden czy występ Beyonce!

Mamy nadzieję, że przyszłoroczna, dziewiąta już edycja ROCKU NA BAGNIE jeszcze mocniej zaistnieje w Waszej pamięci. Szczególnie, że mamy zaszczyt ogłosić kolejnych wyjątkowych wykonawców, których oczekiwać będzie w Goniądzu z niecierpliwością i ogromnym zainteresowaniem.Przede wszystkim czekamy na pierwszy w Polsce występ The Outcasts, legendy irlandzkiego punka, która występowała z The Clash i nagrywał ją sam John Peel. Poza tym będziecie mogli obejrzeć i posłuchać na żywo piosenek ze świetnej płyty FarbenLehre „Stacja Wolność”, pobujać przy wspaniałym głosie Gutka, pogować przy niezniszczalnych wymiataczach Darka Duszy i jego Redakcji, która też wykonuje piosenki Śmierci Klinicznej i Absurdu, zmierzyć się z fenomenem młodej i bezkompromisowej  i przyjrzeć się jak wyglądają sceny w Szwecji i Czechach.

Jeszcze do końca grudnia cena karnetów wynosi tylko 60 złotych. Potem podrożeją.

Zapraszamy na koncerty:

THE OUTCASTS

Legenda punk rocka z Belfastu po raz pierwszy zawita do naszego kraju! Powstali w 1977 i byli świadkami punkowego wybuchu na Wyspach. Występowali z The Clash, nagrywali dla legendarnego Johna Peela, a ich numer „Mania” znalazł się kultowym wydawnictwie „Punk and Disorderly vol. 1” ukazującym najciekawsze zespoły drugiej fali punk rocka. Kapela braci Cowan nigdy nie wyprowadziła się z rodzinnego miasta i pewnie dlatego nie zrobiła oszałamiającej kariery. Ma na koncie tylko dziewięć singli i trzy longplaye, a ostatni z nich wydany został w 1984. Dwa lata później The Outcasts rozwiązali się. Wrócili w 2011 roku w oryginalnym składzie, ale nie chcieli już nagrywać kolejnych płyt. „Trudno byłoby nam dziś nagrać coś równie dobrego. Poza tym, przecież wszyscy oczekują od nas starych kawałków”, szczerze mówił w wywiadzie dla „Pasażera” Greg Cowan, basista kapeli. I dobrze, bo dzięki temu, nie mają zbyt dużego wyboru. Czeka nas wycieczka do początków punka i lekcja z muzyki jaką grano kilka dekad temu.

FARBEN LEHRE

Tego zespołu nikomu przedstawiać nie trzeba. To jeden z weteranów i największych gwiazd naszego punk rocka. Powstali w 1986 roku i nieprzerwalnie istnieją do dziś. Są chyba najbardziej pracowitym bandem na naszej scenie, występują ponad sto razy w ciągu roku. Niecałe cztery miesiące temu wydali dwunastą płytę studyjną „Stacja Wolność”. Jest to zarazem pierwszy od sześciu lat album z premierowymi piosenkami, które bezpośrednio komentują obecną sytuację w Polsce. Mocne teksty Wojtka Wojdy, bezkompromisowa muzyka zespołu nie pozostawiają obojętnych na twórczość płocczan. Na Rocku Na Bagniewystąpią po raz kolejny, ale tym razem będzie można zmierzyć się z narastająca legendą jednej z najlepszych polskich płyt czasowych ostatnich kilkunastu miesięcy.

GUTEK

Jeden z najwspanialszych głosów na polskiej scenie muzycznej. Artysta wyjątkowy, który radzi sobie świetnie zarówno w hip hopie (śpiewał z Paktofoniką, Abradabem czy Vieniem), reggae (przez kilka lat był wokalistą IndiosBravos), jak i rocku (gościł na płytach Farben Lehre, Happysad czy Pidżama Porno) czy metalu (współpracował z grupą Magama). Pracuje nad pierwszą w pełni autorską płytą, na której spełni się także w roli autora i kompozytora. Prawdopodobnie na Rocku na Bagnie usłyszymy go nie tylko w solowym repertuarze, ale także gościnnie z innymi zespołami.

 

THE PAU

Była rewelacją zeszłorocznego koncertu bardów, który odbył się w Goniądzkim Domu Kultury dzień przed festiwalem i w przyszłym roku wystąpi już na dużej scenie. The Pau to jednoosobowy projekt stworzony przez Paulinę Dudek, gitarzystkę, autorkę tekstów, kompozytorkę i wokalistkę. The Pau jest kwintesencją punk rocka XXI wieku – jazgotliwa, zbuntowana, prowokująca, niezależna. Ma na koncie samodzielnie wydaną płytę „Ku” i miano jednej z największych nadziei polskiej muzyki, co pokazały Sanki ’18, plebiscyt Gazety Wyborczej. Paulina przygotowuje kolejną płytę, mimo że jest jedną z najbardziej zapracowanych dziewczyn na naszym rynku muzycznym – jeździ nie tylko po Polsce, ale występuje już niemal w całej Europie (od Litwy przez Niemcy i Holandię, aż po Hiszpanię i Portugalię). W zeszłym roku dała prawie 70 koncertów.

 

REDAKCJA

Bagienna publiczność uwielbia Redakcję i Darka Duszę, Jak widać z wzajemnością i dlatego ich kolejna wizyta będzie jednym z największych wydarzeń przyszłorocznego festiwalu. Redakcja wystąpi w nowym składzie i ze świeżymi piosenkami. I choć Redakcja istnieje od 2010 roku, to w swoim repertuarze ma punkowe wymiatacze sprzed trzech dekad. Przecież Darek Dusza to jedna z najciekawszych osobowości polskiej muzyki niezależnej. Wcześniej tworzył i występował w legendarnej Śmierci Klinicznej, potem w zespołach Absurd, Shakin’ Dudi czy DiM, jest też liczącym się autorem tekstów m.in. dla Irka Dudka, Michała Urbaniaka czy zespołów Dżem i Bracia.

 

CLOSE AIR SUPPORT

Choć kapela ze szwedzkiego Karlstadt istnieje od 2015 roku, to jej członkowie nie są nowicjuszami. Jeszcze trzy dekady temu trzech muzyków obecnego składu próbowało sił w zespole inspirowanym brytyjskim oi. W Close AirSupport (nazwa nawiązuje do taktyki wojskowej polegającej na wsparciu lotniczym przy ataku na wroga) też sięgnęli po oi/street punka. Na koncie mają na razie jedną EP-kę, ale występowali już u boku tuzów tego gatunku, m.in.: The Crack, Agent Bulldogg czy Condemned 84.

FLAŠKA VISOČINI

Przyjadą do nas z czeskiego Temelina. Istnieją od 2007 roku, są szaloną i ostrą ekipą, która jeńców nie bierze. Mają na koncie sześć albumów i doświadczenie międzynarodowe, bowiem oprócz rodzinnych Czech, mogli ich obejrzeć i posłuchać punkowcy w Szwajcarii, Chorwacji, Anglii, Rumunii i Słowacji. Występowali też w Polsce, ale na Rocku na Bagnie zawitają po raz pierwszy.

IX ROCK NA BAGNIE odbędzie się w dniach 5 i 6 lipca 2019 roku.

W Goniądzu wystąpią też: Anti-Nowhere Leaugue, Kinsky, ID, Chupacabras, Corruption, Arogants, Bobcat, Deathreat, HeadlessFrog

Karnety kolekcjonerskie są w cenie jedynych 99 zł i można je kupić na stronie festiwalu: http://sklep.rocknabagnie.pl/produkt/karnet-kolekcjonera-2019/

http://rocknabagnie.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *