Metal nie czuje nic – wokalista Nasty Crue solo!

Jon Jondrensen, znany z glam metalowego Nasty Crue, zaprezentował właśnie swój pierwszy singiel zapowiadający debiutancki, solowy album. Do utworu Metal nic nie czuje powstało lyric video.

Jon Jondrensen rozpoczął karierę w Nasty Crue w 2009 roku jako wokalista i klawiszowiec. Po nagraniu z zespołem dwóch płyt: Rock’N’Roll Nation (2013) i Riots in Heaven (2017) postanowił rozpocząć karierę solową. Jak sam mówi:

„Zdecydowałem się śpiewać po Polsku a nie po Angielsku jak dotychczas, ponieważ mogę w ten sposób nadać większą wartość artystyczną utworom. Ponadto, dzięki temu utwór staje się bardziej intrygujący i oryginalny dla tych, na których mi zależy – polskich fanach heavy metalu. Nie planuję światowej kariery. Teksty utworów na album inspirowane są polską fantastyką. Uważam, że wiele z powieści, które mnie zainspirowały zasługują na film, albo przynajmniej utwór – a to drugie mogę zrobić”

Singiel Metal nic nie czuje dostępny jest w serwisach streamingowych. Jak mówi Jon, tekst utworu inspirowany jest powieścią s-f Jacka Dukaja, muzykę napisał i nagrał były gitarzysta Nasty Crue – Boogie, który obecnie gra z Kamilem Bednarkiem. Singiel jest zapowiedzią płyty planowanej na 2019r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *