Luxtorpeda | Progresja

Klub Progresja serdecznie zaprasza na klubowy koncert zespołu Luxtorpeda OFFICIAL. Koncert odbędzie się 3 marca 2019 roku.

Zespół LUXTORPEDA powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego wcześniej z Turbo i Armii. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel, raper znany z hip-hopowego duetu 52 Dębiec.

Debiutancki album zatytułowany LUXTORPEDA ukazał się 9 maja 2011 roku i jest połączeniem brzmień garażowo-punkowo-rockowych, teksty mówią o życiu każdego człowieka, o walkach, upadkach, powstaniach, ciemnościach i nadziei. Zarówno w warstwie tekstowej, jak i w muzycznej Litza i spółka są absolutnie bezkompromisowi. Płytę promują teledyski zrealizowane do utworów “Niezalogowany”, “Autystyczny” i “Za wolność”.
Zespół dał się poznać szerszej publiczności podczas Jarocin Festiwal 2011 oraz podczas 17 edycji Przystanku Woodstock 2011 a utwór “Autystyczny” wspiął się na pierwsze miejsca wielu list przebojów, między innymi w radiowej Trójce, Eska Rock i Antyradiu. W wielu rankingach i podsumowaniach muzycznych 2011 roku LUXTORPEDA uplasowała się w ścisłej czołówce niejednokrotnie zajmując 1 miejsce, chociażby wśród czytelników pism “Metal Hammer” i “Teraz Rock”, gdzie została uznana za najlepszy zespół roku. LUXTORPEDA otrzymała również 4 nominacje do nagrody “Fryderyk” za 2011r., otrzymując statuetkę w kategorii Najlepsza Płyta Rockowa.

9 maja 2012r. ukazała się druga płyta LUXTORPEDY zatytuowana “Robaki”, szybko zdobywając tak samo jak pierwsza status “złotej płyty”. Drugi krążek promują teledyski do utworów “Hymn” i “Wilki dwa”, ten drugi zagościł na liście Trójki PR, 6 tygodni z rzędu zajmując pierwszą pozycję, a 10-cio krotknie będąc na pierwszym miejscu w ogólnym rozrachunku.

Rok 2012 przyniósł Luxtorpedzie występy na największych festiwalach w Polsce, u boku takich wykonawców jak Slayer, Metallica czy Machine Head, POD, Motorhead, Limp Bizkit, Sabbaton itp. Zespół otrzymał również “złotego bączka”- nagrodę publiczności największego z festiwali – Przystanku Woodstock. W roku 2013 Luxtorpeda otrzymała 3 nominacje do nagrody Fryderyki 2012 i po raz kolejny został doceniony w wielu rankingach między innymi “Teraz Rock” i “Metal Hammer”.

Pierwszego kwietnia 2014 roku ukazał się 3 almbum zepsołu pod tytułem “A Morał Tej Historii Mógłby Być Taki, Mimo Że Cukrowe To Jednak 3uraki”.

W czerwcu 2015 roku zespół wydał 3 utworową “EPkę”. 1 kwietnia 2016 “światło dzienne” ujrzał 4 album zespołu „MYWASWYNAS”. Kolejne wydawnictwa zespołu to płyty live: „LuxLive 1” i LuxLive 2”. Zespół podczas nadchodzącej trasy planuje zagrać przedpremierowo utwory z najnowszej płyty, której wydanie planuje na jesień 2019 roku.

Skład :
Tomasz “Krzyżyk” Krzyżaniak – perkusja, głos
Krzysztof “Kmieta” Kmiecik – gitara basowa, głos
Przemysław “Hans” Frencel – głos
Robert “Litza” Friedrich – głos, gitara
Robert “Drężmak” Drężek – gitara, głos

Oficjalna strona zespołu
http://luxtorpeda.net/

TRAFFIC JUNKY

Traffic Junky to klasyka rocka z nowocześnie brzmiącymi riffami. Muzyka olsztyńskiej grupy zabiera nas w muzyczną podróż do lat 70. XX wieku, a jednocześnie w jej twórczości można usłyszeć sporo stoner rocka i grunge’u. Wyobraźcie sobie brzmienie i styl największych zespołów rockowych doprawione odrobiną pustynnego pyłu – to właśnie jest Traffic Junky. Hipnotyzujące dźwięki gitar w jednej chwili potrafią zmienić się w nieokiełznaną, huczącą ścianę dźwięku. Traffic Junky ma jeden cel: przywrócić świetność klasycznej rockowej muzyce, tak jak miało to miejsce za dawnych czasów. Jednocześnie członkowie grupy chcą pozostać wiernym swoim wszechobecnym muzycznym inspiracjom.

Zespół powstał w marcu 2013 roku i od tamtej pory zagrał ponad 100 koncertów w całej Polsce, pojawiając się m.in. na PlanetaFest, Heavy Metal Night, Emergenza Festival czy Festiwalu Rockowym Error, ponadto artyści zostali wyróżnieni na kilku niezależnych przeglądach muzycznych, m.in.: PRO ROCK 2014 (I miejsce + nagroda dla najlepszego gitarzysty + nagroda Radia Olsztyn), Elbląg Rocks Europa 2016 (I miejsce) czy Konkursie Zespołów Progresja Music Zone 2014 (I miejsce). Muzycy mieli przyjemność występować na jednej scenie z: Donem Airey (Deep Purple) [GB], Acid Drinkers [PL], Nazareth [GB], Transsexdisco [PL], czy Scorpion Child [USA].

Traffic Junky mają na koncie dwie EPki: “Traffic Junky” z 2013 roku oraz „Hercules’ First Stand” wydaną rok później. 14 października 2016 roku to data premiery pierwszej długogrającej płyty zatytułowanej “Desert Carnivale”, nagranej „na setkę” w JNS Studio pod okiem Pawła “Janosa” Grabowskiego. Wydany własnym sumptem album zawiera 11 pełnych energii i emocji utworów utrzymanych w klimacie hard rocka i stoner rocka z domieszką grunge’u. Do tytułowego utworu powstało video, którego miało premierę 14 października 2016 roku.

Bilety w I puli już w sprzedaży na www.progresja.com w cenie 59 pln.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *