Do sieci trafił singel „Fantazja”, promujący album „Sen o 7 szklankach” Comy.

Nowy album „Comy”, zatytułowany „Sen o 7 szklankach” ukaże się 15 marca 2019 roku. Zawierać będzie przeróbki piosenek z dzieciństwa członków grupy oraz jeden autorski utwór, pod tytułem „Fantazja”.

Pomysł na album to kontynuacja przygody muzycznej z 2018 roku na Męskie Granie w Krakowie. Coma została poproszona o zagranie tam stworzonego przez siebie projektu specjalnego. Album jest studyjną wersją tego koncertu i składa się z piosenek z naszego dzieciństwa w nowych aranżacjach.
“Fantazja” jest jedynym całkowicie autorskim utworem, jest swoistym komentarzem do tematyki całego albumu, wykracza jednak też znaczeniowo poza jego ramy. Wam zostawiamy już interpretację tego tekstu.

Od dziś utwór jest w propozycjach do Lista Przebojów Trójki.
http://lp3.polskieradio.pl
Premiera albumu: 15.03.2019.

grupa zapowiada płytę na swoim Facebooku:

Na początku marca 2019 ukaże się najnowszy album zespołu Coma pt. „Sen o Siedmiu Szklankach”. Tym razem zdecydowaliśmy się na płytę z coverami. To studyjna wersja naszej przygody plenerowej z 2018 roku. W sierpniu 2018 mieliśmy przyjemność zagrać projekt specjalny dla festiwalu „Męskie Granie” chcieliśmy zrobić piosenki filmowe, okazało się, że najlepsze znaleźliśmy w filmach dla dzieci. Spore było nasze zaskoczenie kiedy aranżując utwory np. z „Pana Kleksa” odnajdowaliśmy nieoczywiste, psychodeliczne i czasem trochę mroczne konteksty. Zarówno teksty jak i muzyka z tych kawałków to nie jest naszym zdaniem typowa lektura dla dzieci. Pracując nad materiałem próbowaliśmy wyeksponować maksymalnie dziwność i uniwersalny przekaz tych piosenek, przepuścić je przez rockowy magiel Comy i uzyskać ponadgodzinny mocny, trochę nostalgiczny i transowy koncert, uzupełniony wizualizacjami z filmów. Wiosenną trasę z tym materiałem nazwaliśmy „WITAJCIE W NASZEJ BAJCE”. To dobra okazja by odnowić dla siebie nasze pierwsze, nie do końca świadome inspiracje muzyczne, ale również by pokazać je naszym dzieciakom, które być może w inny sposób nie dotarłyby do tej muzyki. Na koncertach oprócz seta z piosenkami takimi jak „Meluzyna”, „Z Poradnika Młodego Zielarza” „Pi i Sigma” (Przybysze z Matplanety), „Fantazja”, „Pożegnanie z Bajką”, „Ratujmy Kosmos”, „Czemu Nas Tam Nie Ma” i inne, będzie również można usłyszeć tradycyjny repertuar zespołu. Jeśli ktoś miałby ochotę przybyć z dziećmi to ułatwiliśmy dostęp do wydarzenia organizując koncerty o maksymalnie wczesnych porach (oczywiście tam gdzie to było możliwe). Zapraszamy do naszej bajki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *