Swiernalis zapowiada nowy album singlem “Blizny”

Swiernalis to Paweł Swiernalis i jego zespół, który tworzą: Szymon Siwierski, Adam Fordon, Kacper Budziszewskim (Fismoll, Duit) i Adam Świerczyński (Rosalie). W 2016 roku spełniło się jego marzenie – wydana została płyta “Drauma” pod czujnym okiem Pawła Cieślaka, składająca się z dziesięciu utworów. Z albumu pochodzą takie single jak Sierść i Dzikie palmy, które to zwróciły uwagę jury i dały Swiernalisowi nominację do koncertu debiutantów na Festiwalu w Opolu. W 2017 roku wygrał nagrodę „dla największej osobowości artystycznej” na Festiwalu Fama.

Po smutnych i nostalgicznych utworach z “Draumy” zespół stworzył elektroniczny, bardziej popowy materiał na drugi album, który niewątpliwie różnić się będzie energicznością od melancholijnej pierwszej płyty.

“Blizny” to po “Pergaminie” kolejny utwór zapowiadający drugą płytę Swiernalisa. Tym razem artysta zaprosił do produkcji Kubę Karasia znanego z The Dumplings, który dodał do całości swoje elektroniczne trzy grosze. Wyjątkowy mariaż syntezatorów, klarnetu i gitary sprawił, że Blizny nabrały wyjątkowego taneczno-melancholijnego nastroju.

Nowy singiel z pewnością usłyszymy podczas nadchodzących koncertów. Paweł wraz z zespołem zagra 22 lutego w Krakowie w Centrum Kultury Podgórze oraz  24 lutego w Poznaniu w Klubie Blue Note.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!