Zespół, w którym zaczynał Chester Bennington, nagrywa z synem wokalisty

Zespół Grey Daze, w której grał Chester Bennington zanim dołączył do Linkin Park wznawia działalność z synem nieżyjącego wokalisty.

Zanim Chester Bennington dołączył do składu Linkin Park, założył inną kapelę – postgrunge’owy Grey Daze. Formacja powstała w 1993 roku i działała przez 5 lat grając koncerty głównie w okolicach miasta Phoenix. Po tym czasie, w 1998 roku Chester Bennington opuścił grupę i zespół nie odnotował już większych sukcesów, pomimo starań drugiego założyciela, Seana Dowdella.

Po niespodziewanej śmierci Chestera Benningtona w lipcu 2017 roku, zaczęły pojawiać się w muzycznym świecie refleksje na temat częstych samobójstw muzyków i osób, które odeszły ze świata zbyt wcześnie. Możliwe, że również pierwszy zespół Benningtona, Grey Daze uznał, że mało popularny materiał z udziałem zmarłego muzyka zasługuje na wiele więcej uwagi, niż poświęcono mu do tej pory. Formacja zadecydowała, że z pomocą przyjaciół i rodziny Chestera ponownie nagra stary materiał. Ciekawostką jest fakt, iż na wokal zaproszono 22-letniego syna Benningtona, Jaime’ego. Zespół opublikował na swoim Facebooku zapowiedź materiału:

Chester byłby bardzo dumny ze swojego syna. Wczoraj wieczorem śpiewał w NRG Recording Studios, a jego głos jest świetny! Brzmi bardzo podobnie do swojego ojca, jesteśmy dumni, że możemy w tym wszystkim uczestniczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *