Joe Satriani zapowiada premierę demówek Squares

5 kwietnia ukaże się album “Squares — Best of the Early 80’s Demos” zawierający niepublikowane wcześniej kompozycje pierwszego zespołu Joe Satrianiego.

Squares powstał na końcu lat 70-tych w Berkeley pod San Francisco założony przez Satrianiego i jego szwagra Neila Sheehana, który pełnił funkcję managera oraz pisał teksty. Joe Satriani grał na gitarze, a zespół uzupełnili basista i wokalista Andy Milton (który zmarł w 1999) oraz perkusista Jeff Campitelli. 

“Byliśmy trochę jak Van Halen i trochę jak Everly Brothers – wspomina Joe Satriani – Mieszanką heavy metalu, rock’n’rolla, punka i new wave. Trudno było nas zaliczyć do konkretnego gatunku, dlatego sami nigdy tego nie robiliśmy.” Zespół nagrywał utwory i rozglądał się za kontraktem płytowym, ale ostatecznie nigdy nie wydał albumu. “We wczesnych latach ’80 popełniliśmy błąd nie wydając płyty własnym sumptem. Wychodziliśmy wówczas z założenia, że jeśli to zrobimy, a materiał nie okaże się sukcesem wyślemy złą wiadomość dla głównych wytwórni, o których względy się wtedy staraliśmy. Za każdym razem, gdy jechaliśmy do Los Angeles aby prowadzić rozmowy o kontrakcie, a potem wracaliśmy z niczym, myśleliśmy sobie: ‘dobrze, że nie wydaliśmy naszej płyty’.”

Ostatecznie Joe Satriani rozpoczął solową karierę, a zespół rozpadł się, choć muzycy utrzymywali sporadyczny kontakt. Gitarzysta postanowił jednak odświeżyć pamięć o swoich początkach, wydając 5 kwietnia we własnej wytwórni Strange Beautiful Music album “Squares — Best of the Early 80’s Demos”. Na krążku znajdą się wczesne utwory Squares zarejestrowane i zmiksowane przez ówczesnego koncertowego inżyniera dźwięku Johna Cuniberti. Cuniberti dokonał również remiksu tego materiału na potrzeby zapowiadanego wydawnictwa, dzięki czemu – zgodnie z zapowiedziami Satrianiego – brzmi on lepiej niż kiedykolwiek wcześniej, ale z zachowaniem oryginalnego ducha Squares.

W internecie można już posłuchać pierwszej zapowiedzi płyty – cover The Paris Sisters “I Love How You Love Me”. Dwie inne kompozycje dostępne są do odsłuchu na Spotify.

 

Lista utworów:
01. Give It Up
02. Everybody’s Girl
03. B-Side Girl
04. I Need A Lot Of Love
05. Can’t Take It Anymore
06. So Used Up
07. You Can Light The Way
08. Tonight
09. Never Let It Get You Down
10. Follow That Heart
11. I Love How You Love Me

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *