OFICJALNY RECORD STORE DAY – PIERWSZY RAZ W POLSCE

13 kwietnia 2019 to data, na którą czekają fani winyli na całym świecie. Ten dzień to święto niezależnych sklepów muzycznych, w których będzie można zakupić płyty winylowe wydawane przez większość wytwórni muzycznych tylko z okazji tego święta.

W tym roku, po raz pierwszy w Polsce, organizowany jest pierwszy oficjalny Record Store Day! Głównym organizatorem, który po roku rozmów uzyskał od amerykańskich właścicieli marki zgodę na organizację na polskim rynku jest warszawski sklep Winylowa. W tym roku, razem z Winylową, w Record Store Day weźmie udział 19 sklepów muzycznych w całej Polsce. Jednym z warunków uczestnictwa jest prowadzenie fizycznego sklepu z płytami winylowymi. Żaden sklep sieciowy ani żaden sklep, którego działalność opiera się wyłącznie na sprzedaży internetowej, ani żadna hurtownia muzyczna nie mogą brać udziału w Record Store Day.

Święto RSD obchodzone jest na świecie od 20 lat. Nad organizacją czuwa International Record Store Day, którego Record Store Day w Polsce został częścią.

Kilka słów o idei Record Store Day: Record Store Day to święto niezależnych sklepów muzycznych. Wybranego dnia (w tym roku 13 kwietnia), w sklepach działających pod szyldem RSD będzie można kupić płyty, które są wydawane tylko z okazji RSD. Wytwórnie co roku wydają specjalne albumy, które są dostępne tylko w wybranych sklepach. Tych płyt nie będzie można kupić wcześniej niż 13 kwietnia i nie we wszystkich sklepach.  Płyty te nie pojawią się także w dystrybucji w sklepach sieciowych.

Record Store Day to nie są targi płyt używanych, to nie jest wymiana płyt używanych. Na naszym rynku często jest to mylone z tego typu eventami, ponieważ dużo sklepów podszywa się pod datę RSD i wystawia cały swój asortyment. Nie na tym polega to święto!

Record Store Day towarzyszą często koncerty lub inne wydarzenia, które odbywają się w sklepach biorących udział. O wszystkich sklepach i wydarzeniach towarzyszących można dowiedzieć się więcej ze strony: www.recordstoredaypolska.com albo z fanpage’a na Facebooku: www.facebook.com/recordstoredaywpolsce Strona będzie na bieżąco aktualizowana.

     

   Dodatkową atrakcją tegorocznego RecordStore Day będzie pierwsza polska płyta wydana z okazji tego święta! W tej chwili trwają końcowe ustalenia między Winylową a jedną z wytwórni muzycznych, która wyda pierwszy polski album RSD! Szczegóły będą znane wkrótce.

            Lista wszystkich albumów RSD 2019 będzie publicznie znana już wkrótce. Sklepy biorące udział w Record Store Day znają już większośc pozycji zaproponowanych przez wytwórnie, dokonują zamówień, aby wszystkie płyty były dostępne dla klientów 13 kwietnia. Fani winylowych brzmień nie będą zawiedzeni!

            Warto wspomnieć, że tegorocznym ambasadorem Record Store Day został zespół Pearl Jam, który z tej okazji na pewno zapewni fanom sporą dawkę emocji. Zarówno koncertowych, jak i płytowych.

            Za organizację Record Store Day w Polsce odpowiada sklep i klubokawiarnia Winylowa (www.winylowa.pl, www.facebook.com/winylowacafe ). W przypadku pytań, należy kontaktować się bezpośrednio ze sklepem:

muza@winylowa.pl

kontakt@recordstoredaywpolsce.com

Record Store Day – Pod Patronatem Strefy Music Art 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!