Artyści przeciw nienawiści / 27.02.2019 / Atlas Arena

W środę 27 lutego odbył się koncert zainicjowany przez Dodę w związku z tragicznymi wydarzeniami w Gdańsku w wyniku, których prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz, został zaatakowany przez nożownika podczas finału WOŚP. Wydarzenie miało na celu zjednoczenie środowiska artystycznego i walkę z nienawiścią.

Spójrzcie na siebie i zobaczcie, jak jesteście różni. My, osiem miliardów ludzi na świecie, jesteśmy różni, bo tak nas stworzyła natura. Nie jesteśmy mniejszością. Słowa ranią nasze ciała niczym sztylety. Na początku uderzają w nas słowem, ale ci, którzy nie mają odwagi się przeciwstawić, targają się na swoje życie. W każdych żyłach płynie ta sama krew. Ona się niczym nie różni. Nie możemy tracić wiary w ludzkość, bo ludzkość to my. My jesteśmy większością i mówimy, jak chcemy, żeby wyglądał ten świat – mówił ze sceny Piróg.

Podczas koncertu na jednej scenie wystąpili m.in. Maryla Rodowicz, Justyna Steczkowska, Ewa Farna, Ramona Rey, Hubert Jabłoński, Margaret czy Iwona Węgrowska. Wszyscy jednym głosem postanowili przeciwstawić się internetowej nienawiści i hejtowi, który niemal codziennie zaleca nie tylko sieć, ale także życie codzienne miliona Polaków.

fot. Paweł Rychter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *