Nowy album Foals “Part 1 Everything Not Saved Will Be Lost” już dostępny!

Znakomita brytyjska formacja Foals wydała właśnie pierwszy z dwóch zaplanowanych na 2019 rok albumów pod tytułem “Everything Not Saved Will Be Lost – Part 1”.

Na płycie znalazło się 10 nowych utworów, w tym “Exits” do którego powstał klip z udziałem gwiazdora “Gry o tron“, Isaac Hempstead Wright. W teledysku występuje również francuska aktorka Christa Théret.

Tytuł płyty jest ostrzeżeniem, iż wszystko, od ulotnego momentu inspiracji poprzez biologiczną różnorodność Ziemi może być bezpowrotnie usunięte. 

Jak tłumaczy wokalista i gitarzysta Yannis Philippakis:

Świat nie jest już takim miejscem, jakim był kiedyś. Panuje ogromny brak przewidywalności, a problemy narastają. Jak mamy na to zareagować? I jaki jest sens reakcji jednostki na te wszystkie kłopoty?

Laureaci nagród NME i Q nagrywali nowe piosenki w składzie: Yannis Philippakis (wokal, gitara), Jimmy Smith (gitara), Jack Bevan (perkusja) i Edwin Congreave (klawisze). Tematycznie jest to bardzo poważne dzieło, co sugeruje już tytuł płyty. Poruszane są między innymi problemy zmian klimatu, permanentnej niepewności, ciągłej inwigilacji tego, co robimy. Foals stworzyli prawdziwie apokaliptyczne utwory, co jest szczególnie widoczne w piosence “In Degrees“, opisującej przyszłość, w której zatracona została zdolność do międzyludzkiej komunikacji. Na zakończenie pierwszej płyty usłyszymy druzgocącą parę utworów: “Sunday” oraz “I’m Done With The World (& It’s Done With Me)”. W sumie Foals przygotował 20 kompozycji podzielonych na dwa albumy, które ukażą się w odstępie paru miesięcy. “Everything Not Saved Will Be Lost – Part 2” pojawi się na rynku jesienią tego roku.

 

To dwie strony tego samego medalu. Można ich słuchać i delektować się nimi z osobna, ale obydwie części się uzupełniają – wyjaśnia Yannis Philippakis. Teksty opowiadają o tym, co obecnie dzieje się na świecie. Jaki jest sens bycia muzykiem, jeśli nie można się jakoś zaangażować w te sprawy? Utwory są wołaniem o pomoc, niczym sygnał SOS albo białe flagi… każdy na swój sposób – dodaje wokalista.

 

Przypomnijmy, że Foals to również zespół nominowany do BRIT Awards, Mercury Music Prize, Ivor Novello. Każda z czterech płyt grupy pokryła się na Wyspach złotem. Utwory kapeli zostały odtworzone w Spotify ponad 500 mln razy.
 
“Everything Not Saved Will Be Lost – Part 1”
Tracklista: 
1. ‘Moonlight’
2. ‘Exits’
3. ‘White Onions’
4. ‘In Degrees’
5. ‘Syrups’
6. ‘On The Luna’
7. ‘Cafe D’Athens’
8. ‘Surf Pt.1’
9. ‘Sunday’
10. ‘I’m Done With The World (& It’s Done With Me)’

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *