22 marca – rocznica wydania debiutanckiej płyty ERELES “Krok Odwagi”

ERELES, czyli Zespół Niespokojnych Nóg, to muzycy zespołu Kabanos, piaseczyńskiej formacji rozpoznawalnej w całym kraju. Wieloletnie doświadczenie sceniczne, miłość do muzyki, wspólna pasja, przyjaźń i ciężka praca sprawiły, że artyści zagrali na największych Festiwalach w Polsce.

            ERELES wydał rok temu 22 marca 2018 roku swoją debiutancką płytę pt. “Krok Odwagi”. Od tego czasu grupa zagrała już kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce, zdobywając pokaźną grupę fanów. ERELES zagrał wspólne koncerty m.in. z zespołem Kabanos, Nocny Kochanek, Farben Lehre, The Analogs czy Closterkeller.

Debiutancki album “Krok Odwagi” otrzymał bardzo pozytywne recenzje w wielu publikacjach prasowych oraz portalach internetowych. Każdy z 15 utworów to osobna historia, jednak razem tworzy spójną całość. Panowie z ERELES wspólnie pracowali nad każdym numerem, od kompozycji po aranż. Muzyka, którą w lapidarnym skrócie można określić jako rock/grunge, została dodatkowo wzbogacona dawką elektronicznych brzmień w tle. Teksty na płycie to szeroka obserwacja świata i człowieka, relacji międzyludzkich, nadziei oraz miłości, a wszystko to napisane pod wpływem emocji, prosto z serca i podane w języku polskim.

            Zespół został nominowany w dwóch muzycznych kategoriach: “Płyta Rocku Antyradio 2018” oraz “Przebój Rocku Antyradio 2018”. W lutowym wydaniu najpopularniejszego pisma rockowego w Polsce Teraz Rock, zespół został wyróżniony w rankingu Teraz Najlepsi 2018, w kategorii “Nadzieja Tu”.

            Twórczość zespołu można posłuchać na 129 portalach muzycznych m.in. Spotify, Tidal oraz na Youtube. Zapraszamy do zapoznania się z ich twórczością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *