Poznaliśmy pierwszych finalistów Eliminacji do 25. Pol’and’Rock Festival!

W poznańskim klubie muzycznym B17 zawrzało! Tego wieczoru uczestnicy poczuli przedsmak emocji, które czekają na nich w sierpniu na tegorocznej edycji Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą. Na Sobotnim koncercie zagrało 8 zespołów, których albumy zostały wyłonione spośród setek nadesłanych do pierwszego etapu Eliminacji. Dziś poznaliśmy nazwy kapel, które pojawią się na finale tych muzycznych zmagań w warszawskim klubie Progresja.

Było głośno, kolorowo i — jak przystało na koncerty Pol’and’Rock Festival —pod wpływem muzyki zatrzęsła się ziemia! Na dokładnie 130 dni przed tegoroczną edycją Festiwalu rozpoczęły się koncerty eliminacyjne. Zaproszone na nie zespoły miały, w ciągu 20 minut na scenie, dać z siebie wszystko — rozgrzać publiczność i przekonać Jury, że to właśnie do nich powinny należeć sceny 25. Pol’and’Rock-a.

O możliwość wystąpienia na Najpiękniejszym Festiwalu Świata walczyli w Poznaniu: rockowy Alpha Dog z Poznania (obecni na Eliminacjach do Przystanku Woodstock także w 2016 roku), reggae’owy Big Up!, Ornette — projekt basisty Grzegorza Stępnia z Oddziału Zamkniętego, odwołujący się do bluesowych korzeni Blackberry Brothers, grunge’owy Chevy, znana z utworu „Hera koka hasz LSD” —Karolina Czarnecka, weterani polskiej sceny rockowej — Ankh oraz pochodzący z Rzeszowa rockowy zespół Brown.

Publiczność koncertów mogła posłuchać także gości specjalnych, którymi byli Snowman — Laureat Eliminacji 2018 — oraz Gooral, który — z różnymi projektami muzycznymi — już kilkukrotnie gościł na scenach Najpiękniejszego Festiwalu Świata.

Publiczność koncertów eliminacyjnych w Poznaniu fot: Lucyna Lewandowska

Niedługo przed północą, po długich naradach, jury ogłosiło ze sceny zwycięzców pierwszych koncertów eliminacyjnych. Na finale w Warszawie usłyszymy zatem:

  • Ornette
  • Chevy
  • Karolinę Czarnecką

Choć do kolejnego etapu eliminacji zostały wybrane 3 zespoły, tak naprawdę tu nie ma przegranych — możliwość wystąpienia przed tak wspaniałą publicznością to nagroda sama w sobie. Zaproszenie na Eliminacje to duży zaszczyt dla zespołów, które Jury wyróżnia spośród setek płyt, które napłynęły na przesłuchania z całej Polski i z zagranicy.

W czasie koncertu przez cały czas obecni byli wolontariusze Pokojowego Patrolu, którzy, tak jak każdego roku na Pol’and’Rock Festival, czuwali nad bezpiecznym przebiegiem wydarzenia.

Terminy następnych koncertów eliminacyjnych:

06.04 – Półfinał we Wrocławiu, A2 – Centrum Koncertowe 
18.05 – Półfinał w Gdańsku, Stary Maneż 
22.06 – Finał w Warszawie, Progresja

Zakończyliśmy koncerty eliminacyjne! fot. Michał Kwaśniewski 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!