Solar Fields i Vibrasphere w Progresji

28 września w warszawskiej Progresji wystąpią 2 gwiazdy muzyki trance i downtempo. Na jednej scenie zagrają Solar Fields i Vibrasphere.

SOLAR FIELDS

Szwedzki kompozytor i multiinstrumentalista z Göteborga Magnus Birgersson stworzył Solar Fields pod koniec lat 90-tych.

Magnus wychował się w muzycznej rodzinie i zaczął grać na fortepianie i syntezatorach w latach 70-tych. W połowie lat 80. rozpoczął łączenie syntezatorów z komputerami. Oprócz pracy nad ambientem był także gitarzystą w zespołach rockowych, pianistą jazzowym i klawiszowcem w projektach drum and bass.

Obecnie współpracuje z Vincentem Villuisem, czyli AES Dana, a także w ramach projektu H.U.V.A. Network oraz T.S.R. w towarzystwie Daniela Segerstad i Johannesa Hedberga z Carbon Based Lifeforms. Pod pseudonimem Solar Fields skomponował 15 albumów solowych i pojawił się na ponad 60 różnych kompilacjach.

VIBRASPHERE

Rickard Berglöf i Robert Elster rozpoczęli działalność jako zespół Vibrapshere w 1998 roku. Berglöf wcześniej był producentem zespołu Subcouds, grającego w stylu goa trance. Na początku Vibrasphere uprawiał gatunek psytrance (utwór „The Open Sphere” z 1999 roku). Swój pierwszy album, Echo, duet był rok później pod szyldem rodzimej wytwórni Spiral Trax. Jednocześnie zaczął koncertować w całej Europie.

Kolejny album zespołu, Lime Structure, wydany w 2003 roku ujawnił jego zainteresowania bardziej progresywną odmianą muzyki trance z wyraźną koncentracją na delikatnych melodiach. W ciągu swojej kariery muzycznej zespół poszerzył swój styl o takie gatunki jak ambient i downtempo (utwór „Manzanilla” z 2003 rok).

W 2006 Berglöf i Elster zapoczątkowali działalność własnej wytwórni płytowej Cloud 99 Music. W kolejnych latach Vibrasphere nadal poruszał się w obrębie gatunków progresywny trans i downtempo (album Exploring The Tributaries z 2007).

W grudniu 2008 roku dla uczczenia 10-lecia swej działalności Vibrasphere wydał album Lungs of Life. Muzyka na nim zawarta była wypadkową takich gatunków jak techno, minimalizm i trance.

W 2009 roku Vibrasphere wydał swój ostatni album, kompilację Selected Downbeats Vol. 2.

W 2010 roku członkowie zespołu oznajmili, że kończą projekt Vibrasphere, ale że będą nadal koncertować.

Bilety w cenie 90 zł w przedsprzedaży i 100 zł w dniu koncertu są dostępne na progresja.com i goout.net

Wydarzenie na FB: https://tiny.pl/tt259

Więcej informacji: https://progresja.com/events/solar-fields-vibrasphere/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *